Pechowa trzecia kwarta

2008-01-15, Autor:
Reprezentacja Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki nie obroniła zdobytego w ubiegłym roku tytułu Mistrzów Śląska.

W zorganizowanych przez GOSiR w Goczałkowicach już po raz trzeci Mistrzostwach Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce, udział wzięli koszykarze z pięciu lig naszego województwa. Swoje reprezentacje zgłosiły ligi z Bielska Białej, Bytomia, Rudy Śląskiej, Rybnika i gospodarzy. Rybnicką Amatorską Ligę Koszykówki reprezentowali:

Tomasz Gołysz, Krzysztof Kaczmarczyk, Paweł RajnholdPrzemysław Bednarek –  MNTR Rybnik, Krzysztof HarlakJakub Cuber –  Chrobry Jastrzębie, Bartosz Polnik – Primo ROW Rybnik, Michał Grzonka – ARX Rybnik, Michał Heliosz – WSHE Wodzisław Śląski, Ksawery Fojcik – Longman Boys Katowice i Przemysław Strzebińczyk.

Dwudniowy turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. Wszystkie z drużyn rozegrały każdego dnia dwa mecze. Po pierwszym dniu w tabeli prowadziły drużyny z Bielska Białej i Goczałkowic, które odniosły po dwa zwycięstwa. Wydawało się, że właśnie te dwa zespoły będą się liczyć w walce o tytuł. Rybniczanie przegrali jeden mecz z gospodarzami turnieju. Gdy jednak drugi dzień turnieju rozpoczął się od porażki Goczałkowic z Bielskiem, a rybniczanie wysoko pokonali Rudę Śląską, to otworzyła się jeszcze raz szansa na wygranie mistrzostw. Goczałkowice zakończyły swoje występy wygraną z Bytomiem gromadząc 7 pkt. Bielszczanie przed meczem z Rybnikiem mieli 6 pkt. Wystarczyło wygrać z Bielskiem różnicą dwóch koszy, aby zostać Mistrzem Śląska. Wszystko wskazywało na to, że tak właśnie się stanie. Rybniczanie wygrali pierwsze dwie kwarty i na przerwę schodzili z pięciopunktową przewagą. Nieszczęściem była kwarta trzecia, którą rybniczanie przegrali w stosunku 34:7. I choć czwarta kwarta znów należała do graczy z Rybnika, to zwyciężyła drużyna z Bielska Białej, która odniosła końcowe zwycięstwo w całym turnieju, zdobywając tytuł Mistrzów Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce. Drugie miejsce zajęli gospodarze turnieju – reprezentacja GALK. Obrońcy ubiegłorocznego tytułu na miejscu trzecim. Przy tej samej ilości punktów ulegli gospodarzom tylko gorszą różnicą koszy. Kolejne miejsca zajęli koszykarze z Rudy Śląskiej i Bytomia.