Pechowa porażka ROW-u Rybnik z Resovią

2021-09-11, Autor:

Na boisku w Kamieniu piłkarki TS ROW Rybnik przegrały z Resovią 1:2, tracąc drugiego gola w doliczonym czasie gry. Jedyną bramkę dla gospodyń zdobyła Martina Bulavova.

TS ROW Rybnik nadal bez zwycięstwa w I lidze. Dziś podopieczne trenera Krzysztofa Klonka przegrały przed własną publicznością z Resovią 1:2.

W pierwszej połowie dominowały przyjezdne. Pomimo słabej postawy ROW-u rzeszowiankom udało się zdobyć tylko jednego gola. Wynik spotkania w 23. minucie otworzyła Finka, Elin Lindstroem.

Po zmianie stron rybniczanki grały lepiej, czego efektem była bramka wyrównująca. Strzeliła ją Martina Bulavova. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry do bramki ROW-u trafiła Karolina Bednarz.

Resovia wygrała 2:1 i jest już czwarta w tabeli I ligi. Rybniczanki z 1 punktem są przedostanie.

– Każdy nasz mecz jest taki, że dużo się dzieje. Z reguły jest tak, że to my dominujemy na początku. Dziś to się nie udało. Pierwsza połowa była bardzo słaba i momentami nie dało się na to patrzeć, dlatego liczyliśmy, że druga połowa będzie lepsza. Faktycznie tak się stało. Zmieniliśmy system grania i pojawiły się zmienniczki, które dodały nieco jakości. Udało się strzelić bramkę. Choć z przebiegu meczu nie zasługiwaliśmy na to, żeby go wygrać, to mogliśmy ten remis utrzymać do końca – powiedział Krzysztof Klonek, trener TS ROW Rybnik.

TS ROW Rybnik - Resovia 1:2 (0:1)

0:1 - Lindstroem (23), 1:1 - Bulavova (61), 1:2 - Bednarz (90+1)

TS ROW Rybnik: Rydlewska - Dolnik (40' Kasperska), Pluta, Parzych (46' Piwowarczyk), Stopka - Matla, Guzik, Predecka (81' Fal), Zdechovanova, Bulavova, Przelicka