Drużyny rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozegrały kolejną rundę spotkań.

Wyniki na dzień 26 stycznia 2007 - 18 termin

22.01   poniedziałek 19.30
Beer Team Rybnik 3:2 Świerklany Żywiec Zdrój

Miał być wielki mecz i był Wielki Mecz… Dużo walki, ciekawe wymiany i częste zmiany na prowadzeniu. Pierwszy set dla Żywca po zaciętej końcówce, drugi zdecydowanie dla Beerów, trzeci też. Najciekawiej było w czwartym, od połowy zdecydowane prowadzenie Żywca, aż do stanu 23-20, potem finisz Beerów i gdy już się wydawało że mecz zakończy się w czterech setach Żywiec przyśpieszył i wygrał seta. W piątym początkowo przewaga gości, zmiana stron to 8-7 dla Żywca, ale potem grał już tylko Beer który zwycięstwo zawdzięcza lepszej grze blokiem.  Sędzia Andrzej Szruba ocena 6. (A)

23.01   wtorek 19.00
Leon Internet Radlin 3:0 Beer Team II Rybnik

Po dość słabym i nudnym meczu Leon wygrywa zdecydowanie 3:0. Być może gracze Leona stracili zbyt dużo sił na uprzątnięcie sali, która była przygotowana na jutrzejszy egzamin próbny w gimnazjum. W setach do 17, do 19 i 20 wygrywa Leon. Sędzia Wojciech Kutkowski ocena 5 (AS)

23.01   wtorek 19.30
Albion Team Rybnik 1:3 Artus Żory

Artus mimo osłabień dość gładko wywozi punkty z Niedobczyc... Albion nadal bez podstawowych graczy, choć obecny skład do słabych nie należy... Pierwsze dwa sety wyrównane, prowadzenie się zmieniało ale końcówki dla bardziej doświadczonych gości. (20, 22) trzeci set popisowa gra Albionu blokiem i atakiem, prowadzenie od początku do końca, momentami nawet 8pkt. w końcówce Artus przyspiesza ale set kończy się do 20 dla ALBION TEAMU. O czwartym secie chcemy jak najszybciej zapomnieć... wyrównany do stanu 7:6 dla Artusa... Potem najdłuższy ALBIONSHOW nowoczesnej Europy... Na zagrywce Waldek Jokel... i 14 pkt z rzędu dla gości... nie pomogły zmiany, czasy, przekleństwa... nie wychodziło żadne zagranie, mimo przyzwoitego przyjęcia niemoc w ataku była zatrważająca...(25-10). Sędzia Jacek Matczak (Mikołaj) ocena 5 (DP)

26.01   piątek 18.30
TKKF Piaski 1:3 Tomex Brenna

Rewelacyjnie ostatnio spisujące się Piaski musiały uznać wyższość TOMEXu. Mecz zacięty i w pierwszej partii wygrywają goście do 23. Przez większość seta drugiego przewagę miały Piaski, ale w końcówce na prowadzenie wychodzi TOMEX, by ostatecznie jednak popsuć najważniejsze piłki i przegrać z gospodarzami do 24. Set III spokojnie dla przyjezdnych do 16 i ostatnia partia, podobnie spokojnie jak w III secie, do 20 dla TOMEXu. W meczu niestety dominowała niemiła i niesportowa atmosfera. Zawodnicy przekrzykiwali się przez siatkę i ciągle mieli do siebie i do sędziego pretensje. Niestety ten ostatni nie potrafił zapanować nad sytuacją i swoim brakiem stanowczości w podejmowaniu decyzji w czasie meczu i w karaniu zawodników nie przysłużył się do poprawienia wizerunku brzydkiego widowiska.  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 3 (ŁS)

Dwunastka Rybnik 0:3 Fox Pszów

Wygrana Foxów w 1 i 2 secie bezapelacyjna, za to w 3 gonitwa drużyny z Dwunastki. Dopiero przy stanie 21 punktów Foxi zaczęli odnosić przewagę i tak już do końca ostatniej partii. Sędzia Karol Berger ocena 4 (MT)

Top Ten Rybnik 3:0 AZS Rydułtowy

Goście w bardzo okrojonym składzie przystępują do tegoż pojedynku. Jako kapitan jestem bardzo zasmucony tym faktem. Pierwszego seta rozpoczynamy w piątkę w konsekwencji Gospodarze nie mają problemu z wygraniem tej partii. Jedyne w drugim secie zespół z Rydułtów nawiązuje równorzędną walkę grając już w 6. Kolejna partia podobnie jak set pierwszy pod całkowite dyktando Gospodarzy. W setach do 17, 24 i 14. Sędzia Mirosław Smól ocena 4 (RH)

23.01   wtorek 17.45
Rafbol Żernica 1:3 ANT Szkoła Języków Obcych

Początek meczu wyrównany, później inicjatywę przejęli gospodarze obejmując czteropunktowe prowadzenie. Goście dopiero w samej końcówce zdołali odrobić straty oraz pierwszego setbola. Po zaciętej końcówce pierwszego seta wygrywa ANT. Set drugi ANT zaczyna od mocnego uderzenia, obejmując prowadzenie 6:0. Później "Mrówki prowadziły 10:6 i było to ostatnie prowadzenie w tym secie. Co się później stało, nie wiadomo, goście tracą 8 pkt z rzędu i to Rafbol dyktował warunki. Do końca seta gospodarze utrzymali prowadzenie, odpierając ataki gości. Trzeci set goście zaczęli również od prowadzenia, jednakże Rafbol nie zamierzał się łatwo poddać. ANT w końcówce seta przyspieszył i objął prowadzenie 2:1 w setach. Ostatni set rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy, którzy zamierzali pomieszać szyki gościom. Po chwili ANT odzyskuje prowadzenie i spokojnie powiększa przewagę, która momentami wynosiła 6 punktów. W końcówce gospodarze zerwali się jeszcze do walki, ale dobrze grający w tej partii goście nie pozwolili im na wiele wygrywając seta do 21. W setach 26:28, 25:23, 22:25, 21:25. Sędzia Szczepan Leśnik ocena 5 (GW)

24.01   środa 18.00
Salus International 2:3 UKS Czuchów

Kilka słow. o meczu Salus vs Czuchów . Otóż nie wiem jak to się stało ale przegraliśmy 3:2, chłopaki z Czuchowa zagrali naprawdę dobrą piłkę i wysoko ustawili poprzeczkę chociaż to my byliśmy gospodarzami. Po stronie Salusa dość sporo błędów własnych i tak jakoś gorzej w obronie - może dlatego ze zagraliśmy bez naszego libero który się rozchorował... Gratuluję chłopakom z Czuchowa bo grają naprawdę dobrze a my chyba ich zlekceważyliśmy i dostaliśmy nauczkę. Sędzia Jacek Matczak (Mikołaj) ocena 6 (M)

LKS Zabełków Dream Team 1:3 Team Golejów

Mecz przebiegł w atmosferze fair play, co podkreślali zawodnicy obu drużyn. Choć byliśmy osłabieni brakiem wystawiającego, będącego jednocześnie kapitanem drużyny i podstawowego atakującego zagraliśmy nawet przyzwoicie. Reszta drużyny, z czego dwóch po kontuzjach (złamany palec i wybity bark) zdołała ugrać jednego seta, choć mało brakowało a doprowadzilibyśmy to tie-break'a... PODZIĘKOWANIA dla drużyny z Golejowa za miły mecz, jak też dla sędziego, którym został bardzo sympatyczny kierowca tejże drużyny. W setach 18:25, 25:20, 18:25, 22:25. Sędzia Andrzej Feć ocena 6 (TS)

24.01   środa  20.00
Żernica II Team 2:3 Power Team Wilcza

Mecz bardzo wyrównany oprócz 3 seta, który goście wygrali z dużą przewagą nie męcząc się za bardzo. Sędzia Gerard Ogierman ocena 6 (Sz)

25.01   czwartek 18.30
Kamień Rzędówka 3:0 Strzelec Gorzyczki

Kamień nadal w wysokiej formie... Sędzia Marcin Hanak ocena 5 (A)

26.01   piątek 18.00
Young Team 0:3 Jedynka Jankowice

Mimo wielkich aspiracji gospodarzy mecz gładko wygrany przez siatkarzy Jedynki Jankowice 0:3... Siatkarze Young Team'u ciągle szukają optymalnego składu, co bardzo bawiło siatkarzy gości... Atmosfera pod koniec meczu pozostawia wiele do życzenia... Sędzia Ludmiła Trybuś ocena 5 (BB)