zamknij

Wiadomości

Oszuści ponownie pojawili się w Rybniku. Policja apeluje o ostrożność

2024-01-16, Autor: 

Rozdzwoniły się telefony rybniczan z próbami wyłudzeń danych i pieniędzy. Jak informują mundurowi, na terenie miasta ponownie działają telefoniczni oszuści podający się za pracowników poczty lub policji.

Reklama

Rybnicka policja od wczoraj odbiera zgłoszenia prób oszustw telefonicznych.

- Na terenie Rybnika ponownie pojawili się oszuści. Starają się wyłudzić pieniądze od osób, z którymi się kontaktują. Wykonują połączenia telefoniczne i podają się za pracowników poczty lub policjantów. Na szczęście mieszkańcy Rybnika wykazali się czujnością i nie dali się oszukać. Natychmiast zaalarmowali policjantów o powstałym zagrożeniu — mówi sierż. szt. Szymon Muras z KMP w Rybniku.

Stąd ponowny apel do mieszkańców naszego miasta, aby nie podawać telefonicznie żadnych danych osobowych, numerów kont bankowych, czy adresów. Pamiętajmy! Żaden policjant i urzędnik nie prosi o dane wrażliwe, ani o wypłatę gotówki.

- Jeśli otrzymamy telefon z taką prośbą, możemy być pewni, że to oszustwo — podkreśla Szymon Muras.

Działania takie prowadzone są zazwyczaj falowo i oszuści najczęściej działają na terenie kilku ościennych miast. Przede wszystkim wyczulić należy osoby starsze, aby nie dały się oszukać, a w konsekwencji nie straciły pieniędzy, czy nie zostały okradzione.

Oszuści dopuszczają się wielu metod, by wejść w posiadanie istotnych dla nich informacji. Popularne są nie tylko metody na: policjanta, czy pracownika poczty. Coraz częściej pojawiają się próby oszustw na wnuczka, pracownika banku, czy innych instytucji zaufania publicznego.

Oceń publikację: + 1 + 25 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 3986