Ostatni etap kolarzy

2006-07-04, Autor:
Rybnicki Rynek był miejscem startu do ostatniego etapu XVII Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

Honorowym starterem „etapu królewskiego”, w którym pojawiły się góry pierwszej kategorii, był Prezydent Miasta – Adam Fudali. - To duże wyróżnienie dla naszego miasta gościć taką imprezę – mówił przed samym startem Fudali. Kolarze na ulicach Rybnika gościli dosłownie kilkanaście minut. Plan przejazdu możesz znaleźć tutaj >>>

Ostatni etap, z Rybnika do Bielska-Białej, liczył 121 km. Po samotnej ucieczce zwyciężył Białorusin – Wasyl Kiryjenka. Cały Wyścig wygrał Robert Radosz z grupy DHL Author. W ostatnim etapie zajął 4 miejsce tracąc 36 sekund do Kiryjenki.