Rozgrywki RALK

2004-01-13, Autor:
W ubiegłą niedzielę rozegrano mecze dziesiątej kolejki Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki, będącej zarazem początkiem rundy rewanżowej.

Jako pierwsze stawiły się na parkiecie dwie rybnickie drużyny Bearing i Rybnik-Północ. Mecz wygrał zespół zajmujący wyższe miejsce w tabeli, czyli Rybnik-Północ (78:65).
    W kolejnym meczu UTT spotkał się z Chrobrym Jastrzębie. Przed rozpoczęciem spotkania większość typowała, że zwycięży bardziej doświadczona drużyna z Jastrzębia. Jednak determinacja i pomoc nowych zawodników w drużynie z Rybnika spowodowały, że do końca pierwszej połowy mecz był bardzo zacięty. Na początku trzeciej kwarty jeden z czołowych zawodników drużyny UTT otrzymał faul techniczny i nie pojawił się już więcej na parkiecie. Koniec spotkania należał więc do zawodników Chrobrego. Wynik meczu to 115:81.
    Kaman Racibórz zmierzył się z wiceliderem tabeli – drużyną Jawora. Rezultat spotkania był do przewidzenia. 107:75 wygrali rybniczanie.
    Równie wysoko K&K Rybnik Szkolna pokonała Camden Town z Rybnika (123:82).
    Meczem dnia był ten pomiędzy drużynami A&E Sport Style a AS Figlo z Wodzisławia. Faworytem bez wątpienia byli wodzisławianie, którzy w pierwszej rundzie rozgrywek nie zaliczyli ani jednej porażki. Nikt więc nie spodziewał się, że druga runda rozpocznie się od niespodzianki. Drużyna A&E rozpoczęła mecz bardzo skoncentrowana, o czym świadczyła mała ilość strat. Doskonale dysponowany był Tomasz Kellak, zdobywca 29 punktów oraz tradycyjnie Karol Kupczak, który zgromadził 20 punktów. W drużynie Figlo wyróżniali się Michał Heliosz (18 pkt.) i Tomasz Mularski (16 pkt.). Nie sprostali oni jednak drużynie z Rybnika, która tego dnia praktycznie nie miała słabych punktów. Doskonała gra A&E na obu tablicach nie pozwoliła wodzisławianom zniwelować strat i zbliżyć się na mniej niż 8 punktów w czwartej kwarcie. Mecz zakończył się wynikiem 88:75 dla A&E Sport Styl.