zamknij

Edukacja

Oczyszczacze powietrza w Przedszkolu nr 39 w Rybniku

Przedszkole nr 39 zainwestowało w oczyszczacze powietrza - dzięki temu, dzieci nie będą narażone na kontakt z zanieczyszczonym powietrzem. W trakcie pobytuw przedszkolu, zdrowie dzieci będzie pod ciągłą ochroną.

Reklama

Stan powietrza w Rybniku ulega poprawie, wszyscy staramy się dbać o zdrowie i samopoczucie, w szczególności  naszych pociech. W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie wychowanków, dyrektor Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 39 w Rybniku zakupiła do każdej sali oraz na przedszkolny korytarz oczyszczacze powietrza.

Sprzęt działa w przedszkolu już trzeci miesiąc i zarówno dzieci, jak i wychowawcy oraz rodzice są bardzo zadowoleni z tej inwestycji - przynosi ona wszystkim same korzyści zdrowotne.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~td 2019-03-10 19:46:29

  Dobrze, że są, to jednak usuwanie skutków tylko a nie przyczyn. I oczyszczacze tylko obniżają poziom zanieczyszczeń, przy wentylacji grawitacyjnej bardzo trudno jest nimi uzyskać jakieś poważniejsze zmniejszenie zanieczyszczeń. Oczywiście cieszę się tylko żeby ktoś nie uznał nagle, że rozwiązał problem. Bo do tego daleko.

  0 1
 • ~Dador 2019-03-10 21:09:58

  Z wyglądu przypomina oczyszczacz firmy Xiaomi. Zmyślne urządzenie, ale jak każdy oczyszczacz wymaga okresowej wymiany filtra. Ten do tanich nie należy, bo kosztuje ponad 100 PLN a zapełnić się może już po miesiącu użytkowania (zależne od wielu czynników). Kto zatem będzie ponosił koszta eksploatacji urządzenia? Czy będzie to rozwiązane jak zwykle w takich instytucjach, że będą comiesięczne zbiórki od rodziców na filtry? Założę się o dobrą whisky, że w "moim" przedszkolu tak to właśnie będzie. Teraz trwa zbiórka na oczyszczacz, za chwilę zacznie się na filtry, tak jak na kredki, farbki a nawet chusteczki higieniczne dla dzieci.

  6 4
 • ~grzegorz410 2019-03-19 16:21:02

  Kolego Dador nie masz pojęcia o czym piszesz, wiec nie wprowadzaj w błąd innych czytelników, Tak się składa że mam bardzo podobny model - używany od grudnia 2018, 24 godziny na dobę a stan filtra to jeszcze 47 %, więc o jakim miesiącu piszesz? dodatkowo że będzie używamy tylko przez kilka godzin dziennie od poniedziałku do piątku

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Rybniku powinien obowiązywać zakaz spalania węgla?
Oddanych głosów: 4484