zamknij

Kultura i rozrywka

O żółwiach i ślimakach w Halo! Rybnik

W środę 23 maja o godz. 17:00 w Halo! Rybnik (ul. Jana III Sobieskiego 20) miłośnik przyrody Andrzej Kieś po raz trzeci gawędzić będzie o zwierzętach.

Po chomikach europejskich, pieskach preriowych, okapi, szczurach i oposach przyszła kolej na żółwie i ślimaki. Zarówno te egzotyczne, jak żółw jaszczurowaty, jak i swojskie winniczki oraz kilka innych gatunków.

Reklama

Ponownie będzie też możliwość kontaktu z żywymi zwierzętami. W Halo! Rybnik pojawią się ślimaki hodowlane: achatina oraz lissachatina.

Nie wszyscy wiedzą, że winniczek jest największym lądowym ślimakiem w Europie. Daleko mu jednak do światowego rekordu dzierżonego przez afrykańską achatinę, która ma muszlę osiągającą 20cm wysokości oraz ciało o długości 25cm. Ślimak ten rozprzestrzenił się na całym świecie (za wyjątkiem Europy, gdzie panuje zbyt chłody klimat) dzięki ludziom, którzy cenili sobie jego ozdobny wygląd, smaczne mięso oraz rzekome właściwości lecznicze, nigdy jednak niepotwierdzone przez oficjalną naukę.

Więcej na temat fascynującego świata zwierząt w skorupach dowiedzieć się będzie można podczas spotkania w Halo! Rybnik. Zapraszamy zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji Światowego Dnia Żółwia, który przypada na 23 maja oraz Dnia Ślimaka obchodzonego 24 maja.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~Animals free! 2018-05-24 09:19:51

    WIELKIE ROZCZAROWANIE !!!! Dlaczego nie zaprasza się biologów, ornitologów ..., którzy by uświadamiali młodzież o naszej rodzimej Przyrodzie !? Tylko była wzmianka o ginącym żółwiu błotnym i ślimaku winniczku. Dlaczego nie poszerzać wiedzy i ochrony tego co jeszcze żyje w naszych lasach, polach, jeziorach ?! Łęszczok i Wielikąt opanowali kłusownicy (tzw. myśliwi) !!! A tam żyją tak piękne i rzadkie gatunki Zwierząt (jeszcze!). Uświadamiajmy o tym ludzi, młodzież. Uczmy - jak żyją Zwierzęta, by uwrażliwiać na to co jest NAJWARTOŚCIOWSZE, co powstawało miliony lat, by tego NIE ZABIĆ, NIE ZABETONOWAĆ ! A nie hobbystów, którzy swoją fanaberią na egzotyczne gatunki przyczyniają się tylko do wymierania gatunków w ich rodzimych krajach, a potem często wypuszczają je do naszego środowiska, które z braku naturalnych drapieżników stają się gatunkami inwazyjnymi, jak zresztą o tym było wspomniane na spotkaniu. Ciekawe jak pan Kieś "pozbył" się żółwia jaszczurowatego ??? I czego on to nauczył dzieci ? Że jak się żywe stworzenie (czujące ból jak my) się znudzi - to się go "pozbywa" !? Zamiast uwrażliwiać na dobrostan zwierząt - uczy zwyrodnialstwa !!!

    3 0
  • ~Animals free! 2018-05-24 09:43:22

    Dlaczego nie organizujecie spotkań z behawiorystami ? Tyle zwyrodnialstwa wobec psów i kotów! A często wynikające z niewiedzy oraz braku szacunku wobec żywych istot, które dzieci wynoszą z domu!

    3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy liczysz na wysoką emeryturę?
Oddanych głosów: 602