zamknij

Wiadomości

Nowa hala w Czerwionce robi wrażenie

2013-10-23, Autor: 
W nowo wybudowanym Centrum Kulturalno-Oświatowym w Czerwionce-Leszczynach zainaugurowano sezon artystyczny. Jako pierwsza na deskach CKE wystąpiła Anna Maria Jopek. Artystka chwaliła funkcjonalność sali widowiskowej, a przede wszystkim jej nagłośnienie.

Reklama

Nowoczesna hala kosztowała w sumie 16 milionów złotych, z czego 11,5 miliona gmina pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego. Inauguracja sezonu artystycznego w tym miejscu wypadło bardzo okazale. Na scenie w Czerwionce w niedzielę wystąpiła Anna Maria Jopek z zespołem. Artystce hala bardzo przypadła do gustu. - Znakomita akustyka. Życzę, aby odbyło się tu w przyszłości wiele elektryzujących koncertów - mówiła Anna Maria Jopek.Duma rozpiera też samorządowców z Czerwionki-Leszczyn. - Nasza gmina zrobiła epokowy krok do przodu. Można powiedzieć, że dzięki takiemu obiektowi i takim koncertom zaczynamy grać w innej, wyższej lidze - powiedział Grzegorz Wolnik - zastępca burmistrza Czerwionki-Leszczyn.

Jak dokładnie wygląda nowa hala, ilu widzów może pomieścić oraz jak śpiewała w Czerwionce Anna Maria Jopek dowiecie się w najnowszym wydaniu Niezależnego Programu Informacyjnego:


Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ 2013-10-23
  20:57:00

  0 18

  To Czerwionka już "weszła do Rybnika", że się jej robi główny news na stronie rybnickiej?

 • ~obserwathor 2013-10-23
  21:15:19

  4 0

  za 16 mln postawili od zera nowoczesny i funkcjonalny obiekt,tymczasem remont kotleciarni pod Teatrem dla spółki HOSSA (i przy okazji Teatru) pochłonął 14 mln,nie poprawiając zbytnio funkcjonalności obiektu i nie zagwarantował rentowności restauracji (pamiętamy problem z wynajmem części gastronomicznej,po wyniesieniu się Hossy),no ale u nich nie były zaangażowane jedynie słuszne rybnickie firmy projektowa i wykonawcza

 • ~ 2013-10-23
  21:31:13

  3 0

  @obserwathor co ma rentowność restauracji w RCK z rentownością całego obiektu który ściąga często pełną widownię na różnego rodzaju imprezy? Jest prawie pewne, że obiekt w Czerwionce będzie bardzo deficytowy ale świetnie że powstał bo jednak wypada aby każde miasto przynajmniej jeden taki obiekt miało. Do tej pory Czerwionka nie miała gdzie zorganizować nawet Dnia Nauczyciela. Nie wiem też czy masz rację że obiekt powstał od zera. Zdaje się że był to obiekt którego nie zdążyła dokończyć Kopalnia Dębiensko i teraz z sukcesem udało się to obecnym władzom Czerwionki w tym i pana Wolnika który przez niektórych jest widziany jako możliwy dobry następca Fudalego. Natomiast co do Rybnika to wyremontowano rybnickie domy kultury natomiast nowych obiektów nie buduje się, a przecież przydałaby się jakaś galeria sztuki czy jakieś centrum-muzeum związane z techniką np. na terenie Kopalni Ignacy.

 • ~green electricity 2013-10-23
  22:15:45

  6 0

  Obiekt w stanie surowym wzniesiony został jeszcze w latach 90 przez przywołaną KWK Dębieńsko, podobnie jak basen/hala w Boguszowicach. Początkiem lat 2000 udało się dokończyć jedno jego skrzydło, w którym jest kryta pływalnia. Faktem jest że dokończenie sali w takich pieniądzach wydawało się zupełnie niemożliwe, samo nagłośnienie i oświetlenie sceniczne warte jest ok. 1,5 mln. Przetarg na "projektuj i buduj" rozstrzygnięty był w 2011 roku więc tempo całkiem dobre.

 • ~obserwathor 2013-10-23
  22:34:00

  1 0

  ~orient,zgadzam się z tym,że obiekty kulturalne tego typu są z natury deficytowe,remont placówek kulturalnych w naszym mieście pozornie cieszy,z tym że jeżeli remont restauracji stanowi znaczący procent kosztów remontu całego obiektu i jest szykowany pod wynajem konkretnej firmie (drogie detale wykończeniowe i wyposażenie: stoliki,nagłośnienie i oświetlenie części restauracyjnej,przy czym nagłośnienie sali,Teatr kupił i zainstalował już po remoncie,z własnych środków,bo remont tego nie przewidział,do tego drogie i niepraktyczne detale,np komputerowy system zamawiania dań serwer,terminale dla kelnera,ze specjalnym biurkiem i dla kucharza,do tego drogie wykończenie łazienek) ,a remont reszty był zrobiony bardziej pobieżnie , nie poprawił funkcjonalności obiektu,np nie przewidziano windy towarowo osobowej,a platforma do transportu niepełnosprawnych (za dużą kasę),okazała się kompletnym niewypałem,generalnie projektanci remontu nie mieli pojęcia o specyfice funkcjonowania tego typu obiektu i specjalnie nie byli zainteresowani jej poznaniem,mam tylko nadzieję,że projektantom i wykonawcom obiektu w Czerwionce udało się stworzyć bardziej funkcjonalny obiekt,niż u nas,a wiele na to wskazuje (przykładem dobrze przemyślanego obiektu niech będzie sąsiadująca wiata,z wbudowanym nagłośnieniem i oświetleniem,mogąca służyć za zadaszone targowisko ,boisko do siatkówki i koszykówki,miejsce imprez plenerowych, a w zwykłym czasie za parking)

 • ~obserwathor 2013-10-23
  22:57:33

  1 0

  podsumowując,rentowność restauracji normalnie nie ma związku z rentownością obiektu kulturalnego,jeżeli jednak poprawa atrakcyjności gastronomii odbywa się kosztem kultury (bo z tej puli środków) i ogranicza zakres prac w obiekcie zasadniczym ,a i tak okazuje się klapą, do tego jeżeli głównymi projektantami i wykonawcami są jedynie słuszne firmy,to jakoś nie specjalnie cieszy mnie taki remont nie cieszy

 • ~obserwathor 2013-10-23
  23:03:38

  0 0

  z drugiej strony,stary już jestem i niewiele rzeczy w tym mieście mnie zdziwi

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 3949