Nokaut na koniec

2006-06-10, Autor:
Piłkarze Energetyka ROW pokonali 5:1 AKS Mikołów i zajęli trzecie miejsce w tabeli IV ligi, II grupy śląskiej.

W ostatnim meczu tego sezonu Energetyk wystąpił w dość odmłodzonym składzie. Na szczęście młodzież pokazała charakter i pokonała zdegradowany do klasy okręgowej AKS Mikołów 5:1.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiego zwycięstwa. Jedynego gola zdobył Wodecki. W drugiej części worek z bramkami otworzył się na dobre. W przeciągu 22 minut rybniczanie strzelili 4 gole. Dwukrotnie sam na sam z bramkarzem gości stanął Kuś i dwukrotnie okazał się lepszy. Wpierw w 61 i na zakończenie w 83 minucie. Gole Kusia przedzieliły bramki JaśkiewiczaPiełki. W ostatnich sekundach honorowego gola zdobył Kurasz.

Na stadionie zasiadło około 150 kibiców, w tym grupa 70 osób tworzących tzw. młyn. Na płocie pojawiło się aż siedem flag przygotowanych przez fanów ROW Rybnik. Chwilę przed zdobyciem piątej bramki kibice odpalili race świetlne. Na zakończenie wbiegli na murawę i na pamiątkę zabrali piłkarzom ich koszulki.

Energetyk ROW zakończył rozgrywki na bardzo dobrym, trzecim miejscu. Trener Piotr Piekarczyk żałował trochę słabszej końcówki rundy jesiennej. Gdyby nie seria kilku meczów bez zwycięstwa, Energetyk miał szansę na zajęcie pierwszego miejsca. Tymczasem na fotelu lidera zasiadł BKS Stal Bielsko-Biała i to on będzie rywalem GKS-u Katowice w barażach o III ligę.

Relacja video z meczu i wypowiedź Piotra Piekarczyka w najnowszych odcinku Niezależnego Programu Informacyjnego (zobacz więcej).

Energetyk ROW Rybnik - AKS Mikołów 5:1 (1:0)

Bramki: dla Energetyka: Kuś - dwie (61, 83), Wodecki (13), Jaśkiewicz (62), Piełka (74), dla AKS-u: Kurasz (90).

Energetyk ROW Rybnik: Tumula - Krzysztoporski, Kacprzak, Nowak, Sitko - Matochniejczuk, Reclik, Kuś, Kostecki - Jaśkiewicz, Wodecki.