zamknij

Wiadomości

Nie uwierzycie, jaki „rządowy program” wymyślili oszuści. Policjanci ostrzegają

2023-09-25, Autor: 

Gdyby pomysłowość ludzi była przekuwana tylko w dobrym celu, to żylibyśmy prawdopodobnie w kraju mlekiem i miodem płynącym. Tak niestety nie jest. Policjanci ostrzegają przed oszustami podszywającymi się pod osoby realizujące rzekomo… program rządowy „Łazienka+”. Taki program w ogóle nie istnieje! Mundurowi apelują, by zachować czujność.

Reklama

Sytuacja miała miejsce co prawda w Katowicach, ale przecież to niedaleko nas i w zasadzie nie ma przeszkód, by to nie dotyczyło mieszkańców Rybnika/powiatu rybnickiego. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Katowicach odebrał telefon od zaniepokojonej mieszkanki miasta, która informowała go, że przed chwilą oszuści usiłowali się z nią umówić na spotkanie w jej mieszkaniu, w ramach rządowego programu „Łazienka +”.

Oszust rozmawiający z kobietą przez telefon poinformował, że może skorzystać z rządowego programu, który dofinansowuje w kwocie 4,5 tys. zł remont łazienki. Dzwoniący mężczyzna stwierdził, że aby wniosek mógł zostać pozytywnie rozpatrzony, musi przyjść na wizytę i osobiście zobaczyć stan łazienki – słyszymy od katowickich mundurowych.

Na szczęście kobieta zareagowała przytomnie na te "rewelacje" i stanowczo powiedziała, że żadnego takiego programu nie ma, nikt nie prowadzi dofinansowania remontu łazienki i że natychmiast dzwoni na policję, zgłaszając usiłowanie oszustwa.

Policja ostrzega - oszuści cały czas modyfikują swoje metody i poszukują nowych sposobów, aby wprowadzić w błąd i ukraść oszczędności całego życia.

Weźmy przykład z mieszkanki Katowic i przerywajmy takie rozmowy, odkładając słuchawkę telefonu. Zgłaszajmy natychmiast takie sytuacje na Policji. Bądźmy czujni i bezpieczni! - apelują.

Oceń publikację: + 1 + 51 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (18):
 • ~Franek 7 2023-09-25
  08:59:58

  36 15

  A pamiętacie program locha + i kilka podobnych ?
  Ni to co się dziwić, że ludzie wierzą w program łazienka+ albo kuchnia +

  Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje, są dużo głupsi.
  Dlatego rządzi PiS.

 • ~Lateks 2023-09-25
  09:02:25

  8 2

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Lateks 2023-09-25
  09:03:54

  19 6

  ~Franek 7 powiem więcej ludzie poza popisem życia nie widzą...
  To straszne jak jedynym zainteresowaniem w ich życiu jest tusk i kaczyński...

 • ~MArudzia 2023-09-25
  09:12:57

  17 13

  @Franek7,
  A jak się podoba program KUMPEL+ ewentualnie SAMI SWOI+ ???

 • ~bombi 2023-09-25
  09:28:51

  14 6

  Ja cały czas czekam na program ALKO+... Na małpki i bro po 1000 zł ...

 • ~Lahcim 2023-09-25
  09:48:59

  20 14

  ~MArudzia
  rozumiem, że pijesz do Kuczery
  Widzisz, różnica jest taka, że jak dla mnie takie zachowanie spowoduje, że na Kuczere mogę nie zagłosować. Bo nie podoba mi się takie zachowanie. Zwolennikom PISu natomiast władza może pluć w twarz a i tak powiedzą, że deszcz pada, rozkradanie kraju na lewo i prawo nie ma dla nich znaczenia.

 • ~hub381 2023-09-25
  11:17:23

  14 15

  Osrzegam również przed plakatami Michała WoŚia z partii , która na chama wycina polskie lasy

 • ~Franek 7 2023-09-25
  12:04:17

  16 11

  @Franek7,
  A jak się podoba program KUMPEL+ ewentualnie SAMI SWOI+ ???

  Masz na myśli rodzinę Brudzińskiego w spółkach skarbu państwa czy rodziny innych PiSowców ( Sobolewską albo siostrę Morawieckiego?), którzy stali się milionerami dzięki nepotyzmowi i kolesiostwu?

 • ~Franek 7 2023-09-25
  12:05:26

  10 10

  Lahcim- w punkt ;)

 • ~Franek 7 2023-09-25
  12:18:47

  16 9

  Lahcim- MArudzia nie rozumie takich podstawowych rzeczy. Za czasów poprzednich rządów- nawet drobna afera ( Rywina czy zegarek Nowaka) powodowała spadek w sondażach o 10%. Za rządów PiSu większość afer choć są o 100% bardziej szkodliwe i ordynarne nie tylko nie powoduje spadku poparcia ale nawet wzrost. Taka jest różnica w rodzaju i poziomie ludzi z tych elektoratów. Im bardziej ohydna afera PiSu tym większy wzrost w sondażach. W normalnych krajach takie afery jak afera SKOKow czy afera podkarpacka gdzie wyszło, że ówczesny marszałek sejmu Kuchcinski chodził do agencji i korzystał z nieletniej prostytutki a później świadkowie wieszali się w celi albo byli ścigani przez służby zmiotła by rząd i trzeba by ogłosić nowe wybory. U nas nic. Pan Kuchcinski jest kandydatem do sejmu jakby nigdy nic. Albo mąż Pani Witek m, który zajmował miejsce na OIOMIe w szpitalu przez dwa lata choć powinien być dawno wypisany i trafić do hospicjum jak każdy obywatel a w tym czasie ludzie w potrzebie umierali bo to miejsce było zajęte bez uzasadnienia. Gdyby takie rzeczy działy się za rządów poprzednich ekip to w wyborach nie przekroczyli by nawet progu wyborczego. U nas PiS ma 30%.

 • ~grzegorz410 2023-09-25
  14:09:09

  17 4

  Franek 7 - to jeszcze nic, prawdziwym pluciem na wyborców jest kandydatura niejakiego Łukasz Mejzy - tak tego od chorych dzieci

 • ~kurier 2023-09-25
  15:27:50

  10 3

  A mieszkanie plus to program rządu czy oszustów bo nie wiem i wolę zapytać ??

 • ~ŁepGumin 2023-09-25
  16:20:51

  1 10

  Droga Redakcjo. Sugestia że oszuści wymyślili rządowy program sugeruje że nasz rząd kradnie. A to nie jest prawda. Bo od czasów Tuska nikt z PISu , ani z rządu nic nie ukradł. Bo to są sami niezwykle uczciwi i uczynni ludzie

 • ~ŁepGumin 2023-09-25
  16:25:55

  0 8

  @Franek . A ty ciagle o tych kradzieżach i kradzieżach , jakby to sam jojo ukradł ci buty.? A to jest taka legenda miejska jak Grzegorz Jarzyna ze Szczecina co boso chodził i na jojo zwalił

 • ~Dintojra 2023-09-25
  16:40:57

  6 4

  @MArudzia - mnie także taki "program" się nie podoba.
  Jednak w przeciwieństwie do ciebie i innych wyznawców pisu, ja używam mózgu... a ten mi podpowiada, że tym manewrem pan Kuczera stracił moje i tak już wcześniej nadwątlone zaufanie, co jest równoznaczne ze stratą mojego głosu w wyborach.
  Wam takie zagrywki - w wykonaniu waszych idoli - nie przeszkadzają, ponieważ nie macie godności i szacunku do siebie pozwalając się traktować jak maszynkę do głosowania... ale to wasz problem.

 • ~Dintojra 2023-09-25
  16:50:43

  6 4

  "Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje, są dużo głupsi.
  Dlatego rządzi PiS."
  @Franek7 - i dlatego proponujesz zastąpienie PiS-u Konfederacją ? :) daj spokój... mój "inwentarz" mógłby się zdenerwować, gdyby się dowiedział, że popieram takie coś.
  Sory podatki to jednak nie wszystko, poza tym Mentzen żadnego konkretu nie podał i co chwilę zmienia zdanie - ZUS do likwidacji, ee jednak nie, bo nie da się zlikwidować emerytów hehe.
  Na swoich konwencjach pytań nie przewidują...

 • ~Franek 7 2023-09-26
  09:02:13

  1 1

  Dintorja- nie wiem czy jeszcze to przeczytasz bo temat już trochę ostygł, ale na kogo innego mam głosować? PiS to złodziejska mafia, PO już było i nie wiele zrobiła, lewica to socjalizm a to tez już było w PRLu, Kosiniak jest Ok ale nie z Hołownią. Oczywiście Konfederacja ma wiele wad i minusów- szczególnie te światopoglądowe ale… ale… ty mówisz, że podatki to nie wszystko. A tu jie chodzi o podatki tylko o gospodarkę i ekonomie a tylko Korwinisci gwarantują powrót do normalności w tej dziedzinie a jest to dziedzina życia, która dotyka każdego. Jeśli gospodarka i ekonomia jest zdrowa i panikę w niej wolność gospodarcza ( zapamiętaj słowo wolność) to wszystkim żyje się dobrze. A reszta jest zupełnie nieważna No bo jeśli utrzymają zakaz aborcji to trudno- kobiety pojadą do Holandii albo na Słowację a jeśli chodzi o stosunek do kobiet to nikt mi nie będzie kazał mieć taki a nie inny stosunek do kobiet czy do mojej żony itp. Najważniejsza jest gospodarka, ekonomia, przedsiębiorczość i wolność w tej dziedzinie. A tylko oni to postulują i gwarantują. Również wolność w innych obszarach naszego życia ( nie tylko gospodarczego). Widać to było doskonale w czasie Covidowej paranoi. Wtedy tylko Konfa zachowywała się i nawoływała do zachowywania normalności. Tylko. Wszyscy inni popierali te debilizmy w stylu zakazu wstępu do lasu itp. Wszyscy prócz Konfy.
  A co do Konfy i Korwina to j ci polecam wyrabiać sobie opinie na podstawie źródła czyli słuchając wywiadów z Korwinem czy Bosakiem bo mam wrażenie, że tak jak większość uległeś propagandzie i wyrabiasz sobie zdanie na podstawie opinii innych ludzi a nie na podstawie płynącej od źródła czyli pełnych ( w nie wyciętych ) wypowiedzi, wywiadów itp.
  Chętnie wtedy z Tobą pogadam o konkretach. Możemy nawet się spotkać przy kawie i dyskutować ;)

 • ~olodexxsw 2023-09-26
  18:39:13

  1 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1484