Nie potrafią wygrywać u siebie

2008-10-19, Autor:
Piłkarze Energetyka ROW Rybnik po raz kolejny udowodnili, że nie potrafią wygrywać na własnym boisku.

Mecz Energetyka ROWPniówkiem Pawłowice idealnie rozpoczął się dla przyjezdnych. Już w 14 minucie gola zdobył Dudek. Rybniczanie częściej przebywali przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Końcówka meczu to prawdziwe oblężenie połowy Pniówka. Piłkarze Franciszka Krótkiego przeważali, ale nie potrafili udokumentować przewagi golem. Na domiar złego w doliczonym czasie gry na 2:0 podwyższył Stramski. - Powtarza się cały czas to samo – fatalna  gra naszych obrońców, i to w meczach wyjazdowych, i u siebie. Konsekwencją są przegrane mecze. Nasze stracone bramki to prezenty dla rywali – grzmiał po meczu trener Krótki.

Porażka z Pniówkiem jest kolejną poniesioną na własnym boisku. W meczach wyjazdowych rybniczanie nie mają problemów z odnoszeniem efektownych wygranych: - Na wyjeździe jest trochę łatwiej, bo przeciwnik gra bardziej otwartą piłkę, pozostawia nam więcej miejsca i wtedy jesteśmy w stanie strzelić bramkę. U nas na boisku się cofnie, a my w linii obrony zachowujemy się fatalnie. Jeśli w zimie nie wzmocnimy obrony, to efekty nadal będą takie same. Raz będzie lepiej, a raz gorzej – dodał Krótki.

Kolejnym rywalem Energetyka ROW będzie TOR Dobrzeń Wielki. Mecz odbędzie się w  sobotę 25 października o godzinie 15:00 na stadionie przy ulicy Gliwickiej.