W meczu na szczycie Amatorskiej Ligi Siatkówki lepszy okazał się DOMEL Rybnik.

Wyniki na dzień 20.01.2006 r. - 14 termin.

16.01.

ARTUS Żory - DISCO ŻĄDŁO 3:0 (walkower)

Miał być hit kolejki… Niestety Żądło nie przyjechało.

BEER TEAM Rybnik - PARTNER - MORS Jastrzębie 3:1

"Bitwa przegrana, ale wojna wciąż trwa" - tymi słowami mogą podsumować dzisiejsze spotkanie zawodnicy PARTNERA, którzy przegrali swój pierwszy mecz w sezonie. Przegrali z nie byle kim, bo z BEER TEAMEM, który również wziął sobie powyższe słowa do serca i po przegranych wcześniejszych bitwach (z Żywcem Zdrój i Domelem), kolejną rozgrywkę wygrał. Gospodarze dominowali w każdym elemencie. Jednak na szczególne słowa uznania zasługuje gra w polu. Bardzo miło też oglądało się bloki i rozegranie w drużynie BEER TEAM. Mecz powinien zakończyć się wynikiem 3:0, bo goście dziś wyraźnie nie mieli swojego dnia, ale rzutem na taśmę i dzięki kilku błędom gospodarzy ugrali trzeciego seta do 25. (sędzia Czesław Fojcik- ocena 4)

17.01.

ANT Szkoła Języków Obcych - HOTEL POLITAŃSKI - TKKF Piaski 2:3

Szale zwycięstwa przelewały się w tym spotkaniu kilka razy. Pierwszy set zdecydowane zwycięstwo Hotelu Politańskiego i wszystko wskazywało, że przyjezdni bezwzględnie wykorzystają swoją przewagę w większości elementów i kolejne sety będą formalnością. Tak jednak nie było. Na rozegraniu w 2 secie zabłysnął wprowadzony dopiero co rozgrywający Sławek Koczy, drużyna zaczęła grać pewnie i spokojnie wygrywając bez nerwów w końcówce drugiego seta. W trzeciej partii dalej na fali byli gracze Antów i mimo walecznej postawy graczy z Piasków doprowadzili do stanu 2:1. Czwarty set to kolejny zwrot akcji, ładna gra Hotelu, liczne przestoje Antów i tym samym doszło do wyrównania. Piąty set do przejścia 8:7 dla Piasków, gra na styku do końca, ostatecznie zwycięstwo przyjezdnych 15:13. (sędzia Rafał Grabowski - ocena 6)

ŻYWIEC ZDRÓJ Świerklany - DOMEL Rybnik 1:3

W pojedynku gigantów - górą Domel! Ładny mecz, bitwa totalna, czasami zbyt nerwowo, ale to chyba ranga spotkania… Licznie zgromadzona publiczność nie mogła narzekać na brak emocji. Pierwszy set Dwójka wygrała dzięki bardzo dobrej zagrywce. Wydaje mi się, że Dwójka powinna zdecydowanie częściej grać środkiem. Domel w pierwszym secie duże problemy z odbiorem, potem już lepiej i nawet kilka ładnych obron w polu w ważnych momentach. Legendarny środek był nieco słabszy niż zwykle. Na siatce szalał Ursus...  W ten oto sposób już tylko jedna ekipa pozostała na placu boju bez porażki... (sędzia Czesław Fojcik - ocena 6)

18.01.

PARTNER - MORS Jastrzębie - FOX Pszów 3:0

Zaległe spotkanie pomiędzy PARTNEREM, a FOXAMI nie należało do meczów z dużą dawką emocji. Gospodarze panowali na boisku i pewnie zwyciężyli 3:0. Jedynie pierwszy set, w którym PARTNER kontrolował sytuację, mógł zakończyć się niespodzianką, bo w końcówce odżyły wspomnienia z poniedziałku (PARTNER dostał niezły "łomot" od BEER TEAM) i pozwolił podejść się FOXOM. Jednak ostatnie słowo należało do wicemistrzów Ligi, którzy wygrali tą partię do 24, następna łatwo do 15 oraz ostatnią do 17. (sędzia Zdzisław Siwiec - ocena 6)

20.01.

HOTEL POLITAŃSKI - TKKF Piaski - TOP TEN Rybnik 3:1

Mecz w spokojnej atmosferze, wyraźna przewaga gospodarzy, pomimo przespanego 3 seta, gdzie roztrwonili kilkupunktową przewagę!!! W kolejnym secie wszystko powróciło pod kontrolę Hotelu i wygrana w całym spotkaniu 3:1. (sędzia Rafał Grabowski - ocena 5)

JEDYNKA Jankowie - DREAM TEAM LKS Zabełków 3:0

Jedynka potwierdza swoje aspiracje do wygrania tej Ligi... W setach do 12, 19 i 20. (sędzia Damian Barwinek - ocena 4). Szkoda tylko, że niektórzy zawodnicy gości swoim nieeleganckim zachowaniem zepsuli atmosferę meczu!

18.01.

STRZELEC Gorzyczki - RYBNICKI BROWAR 1:3

Browar korzystając z ładnej pogody udał się na wycieczkę do malowniczych Gorzyczek… Pierwszego seta wygrali gospodarze, później sytuacja się odwróciła, atakujący Browaru wstrzelili się w boisko! (sędzia Dariusz Wierzgoń - ocena 4)

19.01.

LICEUM Czerwionka-Leszczyny - DWUNASTKA Rybnik 3:1

Liceum wraca na fotel lidera… W setach 25:16, 23:25, 25:21 i 25:19. (sędzia Tomasz Garolik - ocena 1)

UKS ANTENKA Leszczyny - SILMET & SOLARIUM BEAUTIFUL 0:3

Silmet zdecydowanie lepiej zagrał i wygrał, w setach do 20, 13 i 10. Mecz rozegrany w bardzo dobrej atmosferze! (sędzia Klaudiusz Wojaczek - ocena 6)

AKS GROM Rybnik - ALUMAST Żernica 0:3

Pomimo poważnej zimy, Alumast przyjechał i zwyciężył, w setach do 18, 23 i 20 (sędzia Marcin Gołąbek - ocena 5)

20.01.

TEAM Golejów - AKS GROM Rybnik 3:0

Golejów podejmował Grom Rybnik, który przyjechał w bardzo osłabionym składzie, lecz nie można odmówić determinacji i chęci gry. Kibice zebrani w hali mogli obejrzeć bardzo ambitnie grającą drużynę Gromu, która czasem nawet prowadziła 2 punktami. Mimo to Golejów zwyciężył 3:0, w setach do 22, 16 i 16 (sędzia Bogdan Skupień - ocena 5).