Nasi mieszkańcy są mistrzami w biegach OCR

2023-09-19, Autor:

Podwójny sukces dla naszego regionu. Rybniczanin Piotr Król został mistrzem świata OCR w swojej kategorii wagowej. Takim samym sukcesem może pochwalić się Tomasz Oślizło – górnik zatrudniony w kopalni Chwałowice.

W ubiegłym tygodniu (14-17 września) w belgijskim Genk zorganizowano ekstremalne zawody – Mistrzostwa Świata OCR 2023. Wystartowali tam też Polacy, ba – Ślązacy! Sukcesem może pochwalić się Piotr Król – zawodnik oraz trener OCR z Rybnika. Wygrał bowiem bieg w swojej kategorii wiekowej 35-39 lat.

Jestem przeszczęśliwy ze swojego rezultatu. To był bardzo mocny bieg i rywalizacja na najwyższym poziomie. Moja dyspozycja i forma dała mi złoty medal w AG – napisał tuż po zawodach.

To nie wszystko. Wyjazd do Belgii za bardzo udany, może też uznać Tomasz Oślizło, który rywalizował w dwóch konkurencjach. Tak prezentuje go Polska Grupa Górnicza:

Dystans Short w swojej kategorii wiekowej 35-39 Tomasz Oślizło ukończył na 1 miejscu, drugie miejsce w swojej kat. wiekowej zajął na dystansie Standard 15 km (pierwszy był Piotr Król - red). Tym samym zatrudniony w kopalni Chwałowice Tomasz Óslizło, m.in. mistrz Europy OCR 2019, finalista Ninja Warrior Polska 2021 oraz wicemistrz Polski OCR 2021 dopisuje do swojego dorobku kolejne sukcesy – czytamy.

Obu zawodnikom gratulujemy sukcesów!

---

OCR (Obstacle Course Racing) to rodzaj biegu przełajowego urozmaiconego naturalnymi i sztucznymi przeszkodami terenowymi wymagającymi szczególnego wysiłku i odporności do ich pokonania. Długość tras oraz liczba i rodzaj przeszkód dostosowane są w taki sposób, aby umożliwić start zarówno początkującym, jak i osobom zaangażowanym w dużym stopniu w uprawianie sportu.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 5