Nareszcie wygrywają

2006-08-20, Autor:
Piłkarze Energetyka ROW Rybnik wygrali drugi mecz z rzędu w stosunku 2:0.

Po zwycięstwie z Polonią Łaziska podopieczni Piotra Piekarczyka tym razem pokonali Polonię Marklowice. Energetyk ROW po czterech meczach ma 7 punktów.

Początek meczu Energetyka ROW z Polonią Marklowice był wyrównany. Jednak po kwadransie to gospodarze przejęli inicjatywę. W 18 minucie bardzo dobrą sytuację zmarnował Tomasz Kuś. Z kilku metrów trafił w słupek. Kilkadziesiąt sekund później w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Grzegorz Dzięgielowski. Niestety minimalnie przestrzelił. Przewaga rybniczan została udokumentowana golem w 40 minucie. Dokładne podanie Wojciecha Szewieczka wykorzystał Kamil Kostecki.

W 55 minucie Kostecki ponownie mógł wpisać się na listę strzelców. Gdy miał przed sobą już tylko bramkarza gości, tak długo zwlekał z oddaniem strzału, że obrońcy Polonii zdążyli wrócić i wybili mu piłkę. Chwilę później dobrą okazję miał Wojciech Reclik. Po wyjściu bramkarza lobem próbował umieścić piłkę w siatce. Na posterunku byli jednak obrońcy. Upór gospodarzy przyniósł efekt w 76 minucie. Na 2:0 podwyższył Artur Jaśkiewicz. W końcówce inicjatywę przejęli goście. Zabrakło im jednak czasu na zdobycie bramki kontaktowej.

Energetyk ROW Rybnik - Polonia Marklowice 2:0 (1:):0)

Bramki dla Energetyka ROW: Kostecki (40), Jaśkiewicz (76).

Energetyk ROW: Skrocki - Krzysztoporski, Piekarczyk, Sitko - Nowak, Kuś, Kostecki (82 min. - Kasprzak), Reclik, Dzięgielowski (80 min. - Tomiczek) - Wodecki (67 min. - Jaśkiewicz), Szewieczek (89 min. - Francuz)

Polonia: Firla – Piechoczek, Krótki, Skupień Michał, Skupień Maciej, Knesz, Pawelec, Powiecko, Zieliński, Błędowski, Kaczmaszewski.

IV kolejka (19-20 sierpnia)

GKS Pniówek Pawłowice - LKS Skałka Żabnica 1:0

KS Beskid Skoczów - LKS Pasjonat Dankowice 4:0

LKS Łąka - MKS Odra II Wodzisław 0:1

KS Przyszłość Rogów - LKS Start Mszana (niedziela)