MTB Silesia: finiszowali na boisku piłkarskim

2009-07-09, Autor:
Dariusz Batek z MTB Silesia Rybnik wygrał maraton kolarski rozgrywany na Litwie.

Ponad 1300 km pokonała ekipa kolarzy górskich MTB Silesia Rybnik, aby wystartować w maratonie kolarskim w miejscowości Ignalino na Litwie. – Wczesnym rankiem wyjechaliśmy z Rybnika do Zieleńca, aby zabrać z obozu kadry narodowej przygotowującej się do startu w mistrzostwach Europy naszych zawodników Dariusza BatkaRafała Hebisza – relacjonuje prezes MTB Silesia, Mirosław Kostro. Do startu w tym wyścigu zostali jeszcze wytypowani dwaj młodzi zawodnicy, Paweł BartkowiakTomasz Dygacz.

Cała ekipa spędziła w podróży ponad 14 godzin. – Z tego powodu byliśmy pełni obaw o występ naszych zawodników – komentował Kostro. Jednak już pierwsza pętla długości 35 km rozwiała wszelkie wątpliwości, gdyż w czteroosobowej szpicy wyścigu jechał zarówno Batek, jak i Hebisz. Dodatkowo Bartkowiak i Dygacz znajdowali się w okolicach 20-tego miejsca. Na około 8 km przed metą od czołówki odjechał Batek i z około 2-minutową przewagą wjechał na metę jako pierwszy. Fantastyczną walkę o drugą lokatę stoczyli Hebisz i zawodnik gospodarzy, Tomas Mice. Na finiszu, który zlokalizowany był na trawiastej płycie boiska piłkarskiego, o błysk szprychy wygrał kolarz z Litwy. Hebisz był trzeci. Dobrze spisali się dwaj pozostali zawodnicy z Rybnika. Bartkowiak zajął 19. miejsce, a Dygacz – 20.

Już w najbliższą niedzielę kolejne starty zawodników MTB Silesia w Pucharze Szlaku Solnego, zaś w poniedziałek najlepszy z nich – Dariusz Batek, wyjeżdża na Mistrzostwa Europy do Holandii.