Młodziczki TS Volley znów najlepsze

2005-11-08, Autor:
Drużyna TS Volley Rybnik zwyciężyła w turnieju rozegranym w ramach II etapu rozgrywek młodziczek o mistrzostwo woj. śląskiego.

Turniej odbył się 5 listopada w Tychach. Udział wzięły drużyny: TS Volley Rybnik, UKS Grom Rybniki i MOSiR Tychy.

Pierwszy mecz zawodniczki TS Volley grały z Gromem. W pierwszym secie brakowało dobrego przyjęcia i tym samym dziewczyny przegrały tego seta do 22. W drugim secie nasze zawodniczki ''obudziły się'' i zaczęły odrabiać straty po pierwszym secie, wygrały 25:19. Tie-break był bardzo emocjonujący, nasze siatkarki były bardzo skupione i nie pozwalały przeciwniczkom na prowadzenie - ostatni set tego meczu zakończył się wynikiem 15:12 dla TS Volley.

Drugi mecz dziewczyny grały z Tychami. Pierwszy set był setem błędów naszych zawodniczek, najsłabszym punktem była zagrywka. Dziewczyny marnowały bardzo dużo zagrywek i tym samym przegrały seta do 9. Drugi set wyglądał podobnie jak w meczu z Gromem. Drużyna bardzo dobrze broniła w polu i atakowała (wygrana do 10). Tie-break zdecydowanie należał do naszych dziewczyn, które wypracowały dużą przewagę na początku seta i utrzymały ją do końca. Tym samym turniej zakończył się sukcesem TS Volley!

TS Volley Rybnik 2:1 UKS Grom Rybnik
TS Volley Rybnik 2:1 MOSiR Tychy

TS Volley Rybnik: Dorota Gańczorz (kapitan), Roksana Barycka, Karolina Henich, Monika Janus, Monika Makarska, Alicja Hytrek, Żaneta Nowak (libero), Arietta Śpiewok, Paulina Pałka, Aleksandra Zając. Trener: Arkadiusz Kulpok.