MKKS Rybnik: nokaut w pierwszej połowie

2024-01-21, Autor:

W kolejnym meczu II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik wygrali na wyjeździe z Inter-Bud Oknoplastem Kraków.

MKKS Rybnik pokonał w Krakowie miejscowy Inter-Bud Oknoplast 96:75. Duży wpływ na końcowy wynik miały pierwsze dwie kwarty, które wygrał 67:39. W tym fragmencie rybniczanie grali bardzo skutecznie w ataku, trafiając między innymi 7 z 11 rzutów za 3 punkty.

Początek spotkania zdecydowanie należał do graczy z Rybnika. Już od pierwszych akcji pokazali,jaka różnica dzieli obydwa zespoły. Kolejno pierwszą i drugą kwartę wygrali 33:21 oraz 34:18. Warte podkreślenia jest to, że każdy z graczy MKKS-u już do przerwy pojawił się na boisku.

Druga połowa rozpoczęła się od powiększania przewagi. Momentami rybniczanie prowadzili już nawet różnicą 30 oczek. Trener Jakub Krakowczyk dalej rotował składem i wydawało się, że mecz przebiegał pod dyktando jego podopiecznych. Ci jednak stracili skuteczność w ataku, a obrona stała się opieszała. W konsekwencji przegrali trzecią kwartę 15:24, a rywal zbliżył się nawet na 16 punktów.

Czwarta kwarta to czas, kiedy na boisku więcej minut spędzili liderzy MKKS-u. W efekcie rybniczanie pozwolili sobie jedynie na 12 punktów straty, a sami zaliczyli ich 14.

Piętnaste zwycięstwo w sezonie stało się faktem. Cieszy fakt, że wydatnie pomógł w nim wracający do pełni zdrowia kapitan Adam Anduła, który pokazał jak wiele dla znaczy dla drużyny – zanotował 20 punktów i 11 zbiórek.

Drugi gracz ze statystykami na poziomie double double to Kacper Wydra, zdobywca 13 punktów i 10 asyst. Najwięcej 21 punktów na swym koncie zanotował Piotr Kawczyński.

W następnym spotkaniu MKKS podejmie w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku GTK AZS Gliwice. Mecz odbędzie się w sobotę 27 stycznia o godz. 14:00.

Inter-Bud Oknoplast Kraków – MKKS Rybnik 75:96 (21:33, 18:34, 24:15, 12:14)

MKKS Rybnik: Paweł Respondek 7 punktów; Sebastian Kołowrot 5 punktów; Marcin Kosiorowski 9 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst; Piotr Kawczyński 21 punktów, 6 zbiórek; Adam Anduła 20 punktów, 11 zbiórek; Kacper Wydra 13 punktów, 10 asyst; Jan Czorny 4 punkty; Karol Jagoda 11 punktów, 7 zbiórek; Tymoteusz Krok 0 punktów; Kacper Szybiński 3 punkty; Adrian Ścieszka 3 punkty; Karol Rakszawa 0 punktów

II liga, grupa C – 19. kolejka:

UJK Kielce - MCKS Czeladź 101 : 80 Inter-bud Oknoplast Kraków - MKKS Rybnik 75 : 96 OPTeam Resovia Rzeszów - AK Iskra Częstochowa 108 : 72 TS Wisła Kraków - Niedźwiadki Chemart II Przemyśl 80 : 66 BS Polonia Bytom - KS 27 Katowice 77 : 63 MKS II Dąbrowa Górnicza - KK UR BOZZA Kraków 91 : 84 KKS Ragor Tarnowskie Góry - KS Cracovia 1906 Yabimo 81 : 58 GTK AZS Gliwice - Basket Hills Bielsko-Biała