MKKS: Fatalna druga połowa

2008-10-28, Autor:
Nie udał się wyjazd rybnickich koszykarzy do Opola. Mimo, że  MKKS po I połowie prowadził 47:36, ostatecznie przegrał 61:80.

Ostatnie spotkanie na oficjalnej stronie klubu komentuje trener Łukasz Szymik:

Pierwszą część meczu zagraliśmy rewelacyjnie. Zespół grał w stylu, o który mi chodzi i do którego dążymy. Utrudniliśmy przeciwnikowi rozegranie piłki oraz kreowanie jego najlepszych strzelców, świetnie przesuwaliśmy w obronie, natomiast w ataku często dzieliliśmy się piłką. Znakomite chwile mieli Rduch, Marczyk i Grabiec, nie gorzej szło Białdydze, Andule, Gitnerowi i Gołyszowi.

Niestety, mimo ustaleń w przerwie meczu co do naszej gry w trzeciej kwarcie, rozpoczęliśmy od 3 niewymuszonych strat zakończonych 8 punktami przeciwnika. Następnie, mimo niezłych pozycji, nie trafiliśmy 9 kolejnych rzutów z gry. W wyjątkowych okolicznościach piąte przewinienie otrzymał Białdyga, a czwarte - Marczyk, który z powodu choroby Wziętka był jedynym rozgrywającym. W Opolu rozpędzili się zupełnie wyłączeni do przerwy Zarankiewicz i Szymański i zakończyło się wysoką porażką.

AZS Opole - MKKS Rybnik 80:61 (19:25, 17:22, 23:5, 21:9)

Punkty dla MKKS-u zdobywali: Rduch 17, Grabiec 12, Marczyk 11, Ochodek 8, Anduła 6, Gitner 3, Białdyga 2, Sidor 2, Gołysz 0, Piórkowski 0.

V kolejka II ligi:

Tytan Częstochowa - Doral Nysa Kłodzko 76:89 (19:21, 19:22, 19:27, 19:19)

Śląsk Wrocław - VB Leasing Siechnice 76:62 (26:17, 19:11, 16:18, 14:16)

Open Basket Pleszew - AZS Radex Szczecin 75:71 (23:20, 28:24, 15:10, 9:17)

AZS Big Plus Poznań - Pogoń Prudnik 93:72 (18:20, 24:17, 26:19, 25:16)

Spójnia Stargard Szcz. - Tarnovia Tarnowo Podg. 70:63 (16:13, 11:17, 19:14, 24:19)