zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Miasto chce lepiej informować o kulturze

Ponad 1,6 mln złotych otrzymał Rybnik w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej na rozwój projektu miejskiej informacji kulturalnej.

Reklama

W skład projektu "Kultura.rybnik.eu" wejdzie portal internetowy www.kultura.rybnik.eu, cykliczny program telewizyjny „Donosiciel kulturalny”, bezpłatny comiesięczny informator kulturalny, uruchomienie telefonicznej linii kulturalnej, w mieście zostanie rozmieszczonych 70 gablot informujących o wydarzaniach kulturalnych.

Ponadto zostaną rozmieszczone w mieście ekrany LCD, wielkoformatowy ekran LED, punkty Bluetooth i infokioski. Wprowadzony też zostanie system fotokodów oznaczający punkty i wydarzenia kulturalne.

 

Łączna wartość projektu to niecałe 2 mln złotych. Realizacja projektu planowana jest na okres od października bieżącego roku, do pierwszej połowy roku 2012. Większość elementów projektu będzie wykorzystywana jeszcze w następnych latach.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~Piachu74 2010-07-27 23:11:48

  Jeżeli redakcje ww. "organów kultury" będą mieściły się na rynku, to będziemy mieli najbardziej malowniczy parking samochodów służbowych (vide TVT)...

  0 0
 • ~auralfloat 2010-07-28 13:16:18

  Dlaczego w Rybniku nie ma porządnej informacji kulturalnej i turystycznej? Rybnik ma potencjał, ale go nie wykorzystuje.

  0 0
 • ~L5-S1 2010-07-28 14:13:57

  już widzę tę informację kulturalną - koncerty chórów w kościołach, "ciekawe" wydarzenia w muzeum, żałosne imprezy w RCK itd. Kasę dostaną dyrektor muzeum, dyrektor RCK, ksiądz dziekan i inni znajomi królika. Zapomniałem o "telewizji" TVT, która to wszystko nam pokaże i odpowiednio zareklamuje. Pewnie coś tam skapnie na kolejny festyn Smolnioków, na którym gwiazdą będzie znany zespół "Duo Fenix, dwa fyniki", a w przerwach Paweł Polok opowie o początkach gry w klipę na Śląsku.

  0 0
 • ~L5-S1 2010-07-28 14:18:26

  jak mogłem zapomnieć o naszych wspaniałych "filmowcach" ? Spoko, panowie Ropiak i Kluczniok też z pewnością będą usatysfakcjonowani.

  0 0
 • ~Zrzeda 2010-07-28 15:01:49

  ~L5-S1 "Założeniem projektu "Kultura.rybnik.eu" jest prezentacja spójnej i kompleksowej oferty kulturalnej miasta jak najszerszemu gronu odbiorców, zainteresowanemu wydarzeniami prowadzonymi zarówno przez jednostki miejskie, jak i przez podmioty prywatne, stowarzyszenia, organizacje, parafie, czy rady dzielnic." - to ze strony UM: http://www.rybnik.eu/index.php?id=223&p=news,11,show,5457 - nie udawaj więc wszystkowiedzącego i nie siej zamętu. Projekt wygląda bardzo ambitnie i mam nadzieję, że wreszcie cos drgnie w zakresie pełnego dostępu informacji kulturalnej.

  0 0
 • ~widmo 2010-07-28 15:02:48

  Ropiaka powinno zamknąc się w ZOO - bardziej pasowałby jako hipopotam niż jako filmowiec.A jeżeli już jesteśmy przy filmach, to wtedy można zrobic całą serię filmów, powiedzmy o "zwierzątkach" na wybiegu. Co do reszty wyżej wspomnianych delikwentów, polecałbym im robotę przy autostradzie.Bardziej nadawaliby się do tego - bo jaką oni tworzą kulturę, skoro tylko biorą pieniążki za NIC. NON STOP te same "mordy i ryje" od kilku lat. ŻENADA!

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-07-28 15:23:07

  Kluczowe znacznie będzie miało na ilemiasto wciągnie w projekt małe instytucje i twórców indywidulanych. Co się dzieje w miejskich placówkach, czy na elektorwnii i tak wiadomo. Żory maja taki portal http://www.e-kultura.zory.pl/, u nas jest prywatny www.rybnikcity.pl - zobaczymy czy będziec jakaś nowa jakość za sprawą projektu. Oby nie skonczyło się jak z e-karta.Taki rewelacyjny pomysł, a służy tylko do kasowania biletów w autobusach. Docelowo warto spiąć informację o rozrywce w jednym miejscu - także w zakresie sportu. Swego czasu stowarzyszenie Active probowało to zrobić w obszarze sportu. Chyba najlepiej to nie wyszło - warto, żeby miasto pomyslało o pilotowaniu takiej inicjatywy. I jeszcze jedno - jak iiwdzę oglądalność newsów w tej kategorii to płakać mi się chce.

  0 0
 • ~L5-S1 2010-07-28 15:33:15

  no to ja dorzucę jeszcze stronkę http://www.rasm.com.pl/ . Rybnicka Amatorska Scena Muzyczna.Należę do starszego pokolenia, ale chętnie tam zaglądam i jestem w miarę na bieżąco z imprezami, które interesują młodzież, czyli zdecydowaną większość internautów.

  0 0
 • ~Krzycho21 2010-07-28 16:39:01

  wartość projektu niecałe 2mln dofinansowanie 1,6mln. Z tego wynika, że miasto wyłoży 400tysięcy zł na coś co było nieplanowane...

  0 0
 • ~in_persona 2010-07-30 17:29:58

  I bardzo dobrze, że Rybnik otrzymał niemałe dofinansowanie z UE na kompleksowe informowanie o ofercie kulturalnej miasta. To chyba również te pieniądze, o których przyznanie Rybnikowi anonimowy polityk PO miał pretensje do marszałka naszego województwa;) A ~krzycho21 bredzi o jakimś nieplanowaniu, bo o pracach nad tym projektem pisał już rybnik.com.pl w styczniu br.: http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,debata-co-z-ta-kultura-w-rybniku-,wia5-3267-10244.html

  0 0
 • ~wodziu 2010-08-01 14:03:30

  projekt fajny jednak na co tyle kasy? Na parę telewizorów LCD? Powieszą je w teatrze, na DKM-ie, pewnie też w Muzeum i w UM. Wielkoformatowe ekrany są już w Rybniku dwa, więc dlaczego ich nie wykorzystać? Bo ładniej będzie wyglądał taki ekran na jakiejś imprezie na rynku, spotkanie z mikołajem, czy coś w tym stylu, punkty bluetooth to dla mnie największa zagadka, czyżby pozwalały ściągać program teatru, gdy siedzi się na kolejnej sztuce przeznaczonej dla szkół i przedszkoli? Strona internetowa oczywiście też nie małe pieniądze, zwłaszcza że będzie tylko subdomeną strony urzędowej, więc finansowanie domeny i serwera odpada. Nawet gdyby miasto zakupiło ekran LED (koszt od 200 tys. złotych - 20m^2). Ciekaw więc jestem gdzie te 2 miliony. Oczywiście kulturalna linia telefoniczna będzie bezpłatna, bo inaczej nie widzę sensu jej tworzenia ( i ciekawe, który wydział UM dostanie ją w nagrodę).

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1251