Koszykówka na „Rudzie”

2003-07-22, Autor:
W lipcowe soboty (12 i 19) na kąpielisku „Ruda” odbyły się turnieje koszykówki.

W turnieju udział wzięło łącznie około 70 zawodników, którzy przyjechali do Rybnika niemal z całego Śląska. Zawody rozegrane były w dwóch kategoriach – 17 lat i młodsi oraz 18 lat i starsi.

W pierwszym turnieju, który odbył się 12 lipca w kategorii 17 lat i młodsi pierwsze miejsce zajęła drużyna „LA Znicze”. Na drugiej pozycji uplasowali się „Uderzenia z bonga”, a na trzecim „Dziabągi”.
   W kategorii 18 lat i starsi zwycięzcami zostali „Junorzy”. Kolejne miejsca na podium zajęli „Egzekutorzy” oraz „Kulawe wielbłądy”.

Drugi turniej rozegrano 19 lipca. Uczestniczyło w nim 10 drużyn.
   W kategorii 17 lat i młodsi zwycięstwo odniosła drużyna „Boroki”, w składzie Mateusz Majewski, Adam Białdyga oraz Bartosz Reich. Drugie miejsce zajął zespół „Kaczuszki” (Daniel Badeński, Gniewosz Marciniak, Bartosz Zubik), a trzecie „Nie udawaj że nie słyszysz” (Karolina Kozak, Katarzyna Kozak, Aleksandra Skorupa).
    W kategorii 18 lat i starsi finalistami zostali: I miejsce - „Dwutakt” (Wojciech Pierchała, Tomasz Szymura, Tomasz Kellak, Paweł Świderski), II miejsce - „Dropsy” (Filip Kruk, Arkadiusz Pukajło, Bartłomiej Polnik), III miejsce - „Egzekutorzy” (Mirosław Pyrsz, Karol Kupczak, Stanisław Grabiec, Maciej Kuna).
     Turnieje koszykówki organizuje rybnicki MOSiR.