Koszykarki wciąż niepokonane

2005-10-10, Autor:
Piąta wygrana koszykarek RMKS stała się faktem. W meczu I ligi rybniczanki w Tarnawie Dolnej pokonały miejscowy UKS Gimbal 82:68.

Wspólnie z również  niepokonanym Górnikiem Wieliczka przewodzą w ligowej tabeli. Jedną porażkę na swoim koncie maja kolejne dwa śląskie zespoły: z Sosnowca i Mysłowic. Drużyna z Bytomia z 2 porażkami plasuje się na 5 miejscu.

UKS GIMBAL Tarnawa - RMKS Rybnik 68:82 ( 17:21, 19:24, 7:23, 25:14)

RMKS Rybnik: Aleksandra Lewoń 16, Joanna Czajkowska 15, Iwona Niedobecka 15, Anna Sękowska 9, Ewelina Lepiorz 8, Karolina Kozak 7, Natalia Bogdanowicz 7, Katarzyna Kozak 3, Katarzyna Czarnecka 2, Edyta Kosmal 0.

Początek spotkania podobnie jak w poprzednich meczach należał do rybniczanek. Szybko zdobyły 6 punktów z rzędu i po 3 minutach gry prowadziły 8:2. Po przerwie, o którą poprosił trener miejscowych - Maciej Bar, rybniczanki popełniły kilka błędów i na tablicy pojawił się remis 10:10. Agresywne i szybko grające zawodniczki Tarnawy sprawiały wiele kłopotów podopiecznym Mirosława Orczyka i po celnym rzucie za 3 punkty objęły prowadzenie 15:14. Szybko jednak je straciły, gdyż najpierw do kosza trafiła Joanna Czajkowska, a chwilę później celnym rzutem za 3 punkty popisała się Iwona Niedobecka.

Początek 2 kwarty do dobry okres gry RMKS i przede wszystkim Anny Sękowskiej, Aleksandry LewońKaroliny Kozak, które trafiają za 3 punkty. Gimbal starał się jeszcze śmiałymi kontratakami zmienić losy tego meczu, ale ponownie celna trójka Niedobeckiej ostudziła zapędy miejscowych.

Koncert gry RMKS-u nastąpił w 3 kwarcie. Solidna i agresywna gra w obronie, skuteczne kontrataki Czajkowskiej i Kozak i celne rzuty za 3 punkty, ponownie Niedobeckiej i dwukrotnie Lewoń sprawiły, że tą kwartę RMKS wygrał 23:7.

W 4 kwarcie okazję do zaprezentowania się na boisku miały pozostałe zawodniczki RMKS-u.  Spośród nich najlepiej wypadła rozgrywająca Natalia Bogdanowicz, która z rzędu zdobyła 4 punkty, a potem trafiła jeszcze za "3". Jednak bardzo ambitnie grające zawodniczki Gimballa nie powiedziały jeszcze przysłowiowego ostatniego słowa. Seria szybkich kontr w ich wykonaniu sprawiła, że przewaga RMKS-u topniała z minuty na minutę, jednak na odrobienie strat było już za późno.

W niedzielę 16 października br. koszykarki RMKS-u rozegrają kolejne pierwszoligowe spotkanie przed własną publicznością. W hali sportowej w Boguszowicach podejmować będą MOSM Bytom. Początek spotkania o godz. 17.00

W dotychczasowych spotkania kolejne rywalki RMKS-u odniosły 3 zwycięstwa: z Rzeszowem, ze Starachowicami i z Tarnowem oraz doznały 2 porażek: w Sosnowcu i Nowym Sączu.

Oba zespoły to czołowe kluby na Śląsku pod względem koszykarskich tradycji i wyników w szkoleniu dzieci i młodzieży. Od kilku lat zespoły tych klubów walczą miedzy sobą o prymat na Śląsku w prawie wszystkich kategoriach młodzieżowych. I pewnie tym razem w derbowym spotkaniu pierwszoligowym emocji nie zabraknie.