Kolejna Amerykanka

2007-11-20, Autor:
Koszykarki ROW-u Rybnik zanotowały kolejną porażkę. Tym razem przegrały w Gdyni z Lotosem 69:100. Znamy już nazwisko nowej zawodniczki, która zastąpi kontuzjowaną Jaynette Saunders.

Po środowej porażce w europejskich pucharach (czytaj więcej) koszykarki Utexu ROW Rybnik wybrały się na mecz do Gdyni. Faworytem spotkania był Lotos, który na dodatek miał ułatwione zadanie – wśród zawodniczek z Rybnika zabrakło Nikity Bell (wraca do zdrowia po grypie żołądkowej) oraz Jaynette Saunders (kontuzja kolana w meczu z Nitrą). Podopieczne Mirosława Orczyka walczyły skutecznie tylko do połowy drugiej kwarty. Wtedy przewagę osiągnął Lotos. W sześć minut zdobył 23 punkty, przy zaledwie 2 oczkach rybniczanek. Gdynianki nie dały sobie wydrzeć przewagi i wygrały zasłużenie 100:69.

W najbliższą środę rybniczanki rozegrają wyjazdowe spotkanie Central Europe Women League. Rywalem będzie Viktoria Kosice. W spotkaniu tym być może zobaczymy nową zawodniczkę ROW-u. Miesięczny kontrakt z opcją przedłużenia podpisała Amerykanka - Marquetta Dickens. Zastąpi ona kontuzjowaną Jaynette Saunders, której absencja potrwa około 2 miesięcy. Dickens jest  absolwentką North Carolina State University. Dwukrotnie była wybierana zawodniczką roku w konferencji wschodniej NCAA.

VIII kolejka Ford Germaz Ekstraklasy

Wisła Can Pack Kraków - AZS KK Jelenia Góra 81:29 (20:7, 20:11, 22:6, 19:5)

PKM Duda PWSZ Leszno - Cukierki Odra Brzeg 81:54 (32:16, 24:10, 19:11, 9:14)

INEA AZS Poznań - Arcus SMS PZKosz Łomianki 93:32 (23:5, 15:13, 25:3, 30:11)

Lotos PKO BP Gdynia - UTEX ROW Rybnik 100:69 (23:26, 30:13, 18:12, 29:18)

Energa Katarzynki Toruń - ŁKS Siemens AGD Łódź 74:77 (12:15, 19:18, 18:23, 21:14, 4:7 d.)

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - CCC Polkowice 89:52 (27:16, 23:11, 23:11, 16:14)