Kolejka cudów w Halowej Lidze Biznesu

2013-03-10, Autor:
XIII kolejkę spotkań HLB można śmiało nazwać „kolejką cudów”, gdyż główni pretendenci to tytułu mistrzowskiego VII edycji Halowej Ligi Biznesu zgubili punkty i tym samym losy mistrzostwa rozstrzygnie ostatnia – XIV kolejka spotkań.

W pierwszym pojedynku XIII kolejki HLB vice lider rozgrywek zespół KWK Chwałowice zmierzył się z drużyną Słodyczy Słod Hurt, która do tej pory na swoim koncie zgromadziła jeden punkt. Pierwsza część spotkania ułożyła się po myśli górników, którzy tą część gry wygrali 2:1. W drugiej połowie meczu nie mająca nic do stracenia w tym pojedynku drużyna Słodyczy Słod Hurt rzuciła się do odrabiania strat i za sprawą Waldemara Matysik wyrównała stan meczu na 2:2. Taki obieg wydarzeń podrażnił ambicje zawodników KWK Chwałowice, którzy narzucili swój styl gry i za wszelką cenę chcieli zdobyć komplet punktów w tym spotkaniu. Mimo wielu dogodnych sytuacji podbramkowych ta sztuka nie udała się drużynie KWK Chwałowice, gdyż swój wielki dzień w bramce Słod Hurtu miał Marcin Braszka i tym samym mecz zakończył się remisem 2:2.

Nieoczekiwanym rezultatem zakończył się również drugi pojedynek XIII kolejki spotkań, w którym lider rozgrywek drużyna EKO Solar przegrała z ZSRG Żory 1:4. W pierwszej połowie gry zobaczyliśmy tylko jedną bramkę, a jej autorem był zawodnik ZSRG Żory Damian Koczewski. Druga część spotkania rozpoczęła się od trafienia zawodnika z Żor, ale chwilę później niezawodny Jakub Czarnecki zminimalizował rozmiary porażki. Gdy wydawało się, iż kwestią czasu będą bramki dla EKO Solar decydujące dwa ciosy zadali zawodnicy ZSRG Żory i tym samym zdobyli trzy punkty w spotkaniu.

W kolejnym meczu oglądaliśmy drużynę OBI Jastrzębie Zdrój, która musiała zwyciężyć pojedynek z ENERGO Rybnik, aby zachować szansę na obronę tytułu mistrzowskiego. Mecz rozpoczął się pomyślnie dla zawodników z Jastrzębia, którzy po dziesięciu minutach gry prowadzili 2:0. Odpowiedzią drużyny ENERGO Rybnik była bramka kontaktowa Dominika Knapik, ale jeszcze przed przerwą zawodnicy OBI dorzucili do swojego dorobku jedną bramkę i do szatni schodzili z korzystnym wynikiem dla siebie 3:1. W drugiej połowie spotkania drużyna OBI Jastrzębie Zdrój nie pozwoliła wydrzeć sobie zwycięstwa i ostatecznie pokonała ENERGO Rybnik 5:2.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniosła drużyna BP & TNT, która rozgromiła MARAT 21:2. Drużyna MARAT, która tego dnia wystąpiła w zaledwie czteroosobowym składzie, nie była w stanie nawiązać walki z ekipą BP & TNT - w rundzie rewanżowej imponującą rewelacyjną formą. Dziewięć bramek w tym pojedynku zdobył super snajper Szymon Węgrzyk, który z 51 trafieniami pewnie zmierza po kolejną koronę „króla strzelców rozgrywek Halowej Ligi Biznesu”.

„Najlepszym piłkarzem XII kolejki spotkań HLB” został zawodnik drużyny OBI Jastrzębie Zdrój Robert Serkowski.