Kolarstwo górskie: rybniczanie walczyli w MP w Mrągowie

2019-07-25, Autor:

W ubiegły weekend kolarze Grupy Kolarskiej Viktoria Rybnik wzięli udział w mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim, które podobnie jak rok temu odbyły się w Mrągowie.

Zawody rozpoczęły się w piątek wyścigami sztafet, w których wystartował rybnicki duet: Zofia i Tadeusz Bluszcz. Po bardzo zaciętym wyścigu młodzicy ukończyli zmagania na 7. pozycji. To bardzo dobry rezultat, biorąc pod uwagę, iż tylko jedna sztafeta, która wyprzedziła naszych bliźniaków składała się także z zawodników urodzonych w 2006 roku. Pozostałe ekipy wystawiły do startu co najmniej jednego zawodnika z rocznika 2005.

Na sobotę zaplanowano wyścigi indywidualne młodzików i juniorów młodszych o Puchar Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Dobry start zaliczyła Zofia Bluszcz, która zawody młodziczek ukończyła na 5. pozycji.

- Czuję zadowolenie ze swojego występu na mistrzostwach Polski. Zaraz po sztafecie czułam satysfakcje z mojej jazdy. W drugim dniu postanowiłam dać z siebie wszystko i mi się to udało. Jestem bardzo szczęśliwa! - powiedziała Zofia Bluszcz po zakończeniu wyścigu indywidualnego.

Zadowolony z siebie może być również Ksawier Garnek, który w stawce 46 młodzików uplasował się na 7. pozycji.

- Wystartowałem z trzeciego rzędu i od startu dałem z siebie wszystko, aby na trasę wjechać na jak najwyższej pozycji. Plan się powiódł i już na pierwszym okrążeniu jechałem na 11. pozycji. Na podjazdach na ostatnim okrążeniu dogoniłem jeszcze kilku zawodników i na mecie zameldowałem się na 7. miejscu - skomentował Garnek.

Nieco gorzej w wyścigu indywidualnym spisał się Tadeusz Bluszcz, który „czuł w nogach” piątkowy wyścig sztafet. Ostatecznie Bluszcz zajął 16. miejsce.

W wyścigu juniorów młodszych rewelacyjny występ zaliczył Krzysztof Klimek, lider klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu Pucharu Polski MTB XCO.

Klimek nie pozostawił złudzeń rywalom, zwyciężając wyścig. - Na początku drugiego okrążenia zdecydowałem się na atak, który okazał się skuteczny. Resztę wyścigu przejechałem samotnie, zachowując bezpieczny dystans nad resztą stawki - dodaje Klimek.

Drugi reprezentant Viktorii, Jakub Pyszny zajął w wyścigu 17. miejsce, a Filip Wieczorek ukończył zmagania na 32. pozycji. W niedzielnych wyścigach elity kobiet i mężczyzn rybnicki klub reprezentowali Małgorzata Mazurek i Szymon Biel, którzy zajęli odpowiednio 14. i 24. miejsca.

Warto dodać, że już 4 sierpnia w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim, który jest wyścigiem o tytuł mistrza Polski w kategorii junior młodszy. W zawodach weźmie udział czterech reprezentantów Viktorii Rybnik.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 1