KK ROW: Zadecydowała trzecia kwarta

2009-02-01, Autor:
W kolejnym meczu Ford Germaz Ekstraklasy koszykarki Utexu ROW Rybnik przegrały z Energą Toruń 51:67.

Do meczu z Energą rybniczanki przystąpiły osłabione brakiem trójki Amerykanek, które po uregulowaniu spraw finansowych opuściły nasz kraj. Na domiar złego choroba dopadła Aleksandrę Chomać. Pozostałe zawodniczki, które przystąpiły do meczu, nie były w pełni sił. Małgorzata Chomicka była na antybiotykach, a Natalia Trafimava narzekała na drobne urazy. Jedynym kadrowym plusem było pojawianie się Moniki Siwczak, która dołączyła do zespołu kilka dni temu (czytaj więcej).

Początek spotkania Utexu ROW z Energą był bardzo wyrównany. Skazywane na porażkę rybniczanki dzielnie walczyły z przyjezdnymi. Celne „trójki” Magdaleny Radwan dały nawet prowadzenie 13:11. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał remis 17:17. Kolejne minuty to dobra gra rybniczanek i trzypunktowa przewaga, która jednak nie została utrzymana. Na przerwę z jednopunktowym prowadzeniem schodziły torunianki. W tej części meczu dobrze spisała się Radwan. Przy czterech próbach rzutów zza linii 6,25 m aż trzy razy trafiła.

Po przerwie obraz gry zmienił się nie do poznania. Inicjatywę przejęła Energa, a wśród rybniczanek mnożyły się straty i niecelne rzuty. Torunianki szybko odskoczyły na kilka punktów, a po trzeciej kwarcie prowadziły już 52:38. Ostatnie starcie nie przyniosło wielu zmian i ostatecznie Utex ROW przegrał z Energą 51:67.

> Zobacz więcej zdjęć w galerii.

Najlepszymi zawodniczkami Utexu ROW były Trafimava (13 punktów i 16 zbiórek) i Radwan (21 punktów i 5 zbiórek). Obie spędziły na parkiecie całe 40 minut. Kilkadziesiąt sekund krócej na placu gry przebywała debiutantka Siwczak. W tym czasie zdążyła rzucić 5 punktów.

KK UTEX ROW Rybnik - ENERGA Toruń 51:67 (17:17, 14:15, 7:20, 13:15)

UTEX ROW: Magdalena Radwan 21, Nataliya Trafimava 13, Karolina Stanek 5, Monika Siwczak 5, Agnieszka Jaroszewicz 4, Małgorzata Chomicka 3, Sonia Moszkowicz 0

Energa: Monika Krawiec 16, Sheena Moore 13, Jacqueline Moore 11, Ilona Jasnowska 10, Patrycja Gulak 6, Emilia Tłumak 6, Natalia Waligórska 3, Quianna Chaney 2, Patrycja Bajerska 0, Joanna Chełczyńska 0, Agnieszka Wilk 0, Ewelina Gala 0