KK ROW: „Znamy swoje miejsce w szeregu”

2011-11-11, Autor:
W 8. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy KK ROW Rybnik przegrał w Boguszowicach z Lotosem Gdynia 56:77.

– Znamy swoje miejsce w szeregu – powiedział po meczu z Lotosem Gdynia trener KK ROW Rybnik, Kazimierz Mikołajec. Prowadzona przez niego drużyna nie potrafiła dziś znaleźć recepty na świetnie dysponowanego przeciwnika. Co prawda na początku meczu rybniczanki prowadziły 6:2, ale później karty rozdawały tylko przyjezdne. Po objęciu prowadzenia przez większość pierwszej połowy utrzymywały one około 10-punktową przewagę. Na przerwę schodziły wygrywając 39:30. Po zmianie stron gdynianki powiększyły przewagę, która przed ostatnią kwartą wyniosła 17 punktów (61:44). Rybniczanki próbowały powstrzymać rozpędzone zawodniczki Lotosu, ale w tym dniu były bezradne. Ostatecznie Lotos wygrał w Rybniku 77:56. – Zagraliśmy dziś najsłabszy mecz w tym sezonie. Wynikało to m.in. z tego, że bardzo trudne warunki postawił nam przeciwnik – mówił na konferencji prasowej trener Mikołajec. – Drużyny euroligowe są dla nas trudne do pokonania. Lotos zagrał dziś świetnie. Był dobrze zorganizowany. U nas ponownie zawiodła przede wszystkim skuteczność.

Zadowolenia z wygranej nie krył trener gości, Javier Fort Puente: - Ten mecz był dla na bardzo ważny. Wiedzieliśmy, że Rybnik to dobra drużyna. Po powrocie z meczu w Turcji (w Eurolidze Lotos przegrał w środę w Stambule z Galatasarayem 71:77 – przyp. red.), chcieliśmy rozegrać dobre spotkanie i to nam się udało. Zwycięstwo cieszy – powiedział trener gdynianek.

W meczu z Lotosem najskuteczniejszą koszykarką ROW-u była Rebecca Harris, która wywalczyła 22 punkty: – Było to dla nas ciężkie spotkanie. Nie zagrałyśmy tak dobrze, jak mogłyśmy. Teraz trzeba się zmobilizować i jak najlepiej przygotować się do kolejnego spotkania – mówiła Harris.

Następny mecz rybniczanki rozegrają ponownie w Boguszowicach. Tym razem do Rybnika przyjedzie ostatnia w tabeli INEA AZS Poznań. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 19 listopada o godzinie 17:00.

KK ROW Rybnik - Lotos Gdynia 56:77 (14:21, 16:18, 14:22, 12:16)

ROW: Harris 22, Rack 13, Dosty 10 (11 zb), Radwan 5, Suknarowska 3, Skorek 2, Fitz 1, Gawor 0, Rickeviciute 0, Morawiec 0.

Lotos: Henry 20, Knezevic 14, Żurowska 12, Jalcova 9, Robert 8, Ziętara 4, Ajanovic 4, Bandyk 2, Plumbi 2, Kaczmarska 0.