Próbowali sędziować

2007-12-17, Autor:
W Amatorskiej Lidze Siatkówki jak burza idzie drużyna Karczma Sękata. W dotychczasowych meczach nie straciła nawet seta.

Top Ten Rybnik 0:3 Lasel - Beer Team Rybnik

Jak przystało na pojedynek ligowych weteranów - emocje były… ale tylko w pierwszym secie!  W setach do 22, 16 i 13. Sędzia Agnieszka Marchel ocena 6. (a)

12.12   środa 19.00
Soraya - Tomex Brenna 3:0 Team Golejów

Mecz w spokojnej atmosferze, młode wilki kontra średnie wilki - wyszło tym razem na korzyść tych drugich. Drużyna SORAYA zdobyła dużą ilość punktów spokojną zagrywką nie do końca prostą. Mecz trwał 1 godz. z rozgrzewką a potem wspólny prysznic... Sędzia Marian Żyliński  ocena 5. (JK)

14.12   piątek 18.00
Karczma Sękata Rybnik 3:0 Pizzeria Kiler

W derbach pizzerii prawdziwa walka tylko w trzecim secie...  W setach do 20, 22 i 30. Sędzia Agnieszka Marchel ocena 5. (a)

Świerklany Żywiec Zdrój 3:2 Leon Internet Radlin

Mistrz chyba trochę lekceważąco podszedł do tego meczu...  W setach do 21, -21, -23, 8 i 10. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (a)

13.12            czwartek 20.00
Albion Team 3:1 Rencar Piaski

Piaski zaskoczyły nas nieco młodym, ambitnym składem co spowodowało, że przedmeczowe ustalenia wzięły w łeb. Niemniej jednak pierwsze dwa sety nie zapowiadały horroru, bo oba dosyć pewnie dla gospodarzy (22 i 20), set trzeci to sporo chaosu w przemeblowanym składzie albionu, odjazd piasków na  kilka punktów i pewne zwycięstwo mimo pogoni w końcówce (-20), czwarty set to dalej chaos i nerwowość po stronie gospodarzy i wysokie, momentami 7-8 pkt, prowadzenie gości. Przełom nastąpił przy stanie 18-14 dla Piasków... Na blok wszedł 'Tomasz W', zwany Wardą który skutecznie powstrzymywał ataki gości, a Ci razili bezradnością przy wysokim bloku po naszej stronie, zrobiło się 21-18 dla Albionu i było praktycznie po meczu! Załamani goście mimo ambicji i woli walki nie byli już w stanie zatrzymać rozpędzonego Albionu. (21) Generalnie mecz na nierównym poziomie, z przewagą momentów słabych. Wysokie noty tylko dla środkowego Albionu i młodego libero w ekipie Piasków. Swoją drogą, Panowie obu ekip za bardzo próbują sędziować, co nikomu nie wychodzi na dobre... Sędzia Michalina Cichecka ocena 4. (DP)

Fox Pszów 0:3 Artus Żory

Goście zagrali bardzo dobrze w obronie natomiast gospodarze fatalnie odbierali zagrywkę...  W setach do 21, 20, i 14. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 4. (JK)

Figo-Fago 0:3 Żernica II Team

Bardzo fajny mecz dziękujemy gospodarzom za pomoc udzieloną przy kontuzji naszego kolegi z Żernicy!  W setach do 18, 20 i 21. Sędzia Mirosław Garbaciak ocena 5. (SL)

13.12            czwartek 18.00
Geomost Wodzisław 3:2 Power Team Wilcza

Pierwsze zwycięstwo pod nową nazwą - ale ciężko wywalczone...  W setach 19-25, 25-19, 29-31, 25-20 i 17-15. Sędzia Tadeusz Bober ocena 5. (a)

14.12   piątek 18.30
KMPS Chałupki-LKS Zabełków 1:3 Strzelec Gorzyczki

Derby gmin nadgranicznych dla bardziej doświadczonej ekipy... Sędzia Michał Grzegorzek ocena 4. (a)

Jedynka Jankowice 3:0 Baterex Nędza

Mecz bez większej historii z serii szybko, gładko i przyjemnie. Kolejno w setach 25-14  25-13  25-14. Wynik i czas meczu około 40 min mówi wszystko. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 5. (B)

11.12   wtorek 19.45
Silesia 2000 Rybnik 3:0 Kamień Rzędówka

Początek meczu należał do gości. Szybko objęli prowadzenie 9:3. Silesia bierze czas i po chwili  na tablicy wyników widnieje rezultat 12:9 dla gospodarzy. Rozpędzeni gospodarze nie pozwolili na dużo drużynie z Kamienia, grając skutecznie w ataku i bloku. Goście zaczęli drugą partię od dwóch asów serwisowych. Gospodarze doprowadzają do wyrównania, obejmują minimalne prowadzenie, ale od tego momentu gra punkt za punkt. W końcówce seta Silesii udaje się uzyskać dwupunktową przewagę, która jednak po chwili została roztrwoniona i goście mieli piłkę setową. Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy zachowali zimną krew i wygrali ostatnie 3 akcje, kończąc seta skutecznym blokiem. Trzeci set miał podobny przebieg do pierwszego. Jednak gospodarze nie pozwolili na początku na wiele gościom. Solidna, skuteczne gra w ataku i bloku pozwalały skutecznie powiększać przewagę przez cały set. Gospodarze grali swobodnie na luzie, nokautując dosłownie graczy gości. Mecz zakończył się asem serwisowym gospodarzy. Mecz był toczony w spokojnej atmosferze, bez spornych sytuacji. W setach 25:16, 26:24, 25:18. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 6. (KW)

14.12   piątek 19.00
OKiS Gaszowice 2:3 Dwunastka Rybnik

Pięć setów w Gaszowicach i Dwunastka umocniła się na fotelu lidera... Sędzia Marian Cegiełka ocena 4.(a)