Kolejna kolejka Amatorskiej Piłki Siatkowej obyła się bez niespodzianek. Smutne wieści dotarły z obozu drużyny Disco Żądło.

Wyniki na dzień 17.02.2006 - 16 termin

10.02.

FOX Pszów - ALBION TEAM Rybnik 1:3

Mecz nie stał na wybitnym poziomie, choć woli walki i determinacji nie można odmówić żadnej z ekip. Wiele akcji, a zwłaszcza obrona w polu, mogło się podobać licznej widowni. Pierwszy set to lekka przewaga gospodarzy, ale końcówka to dominacja bloku Albionu i zwycięstwo gości 25-23, W drugim secie Foxy przycisnęły, rozluźniony Albion popełnia całą masę błędów w ataku i polu zagrywki i łatwo dla miejscowych (25-17). Trzeci set rozpoczął się od przewagi Foxów, ale goście szybko się pozbierali, znów zaczął funkcjonować blok, a po wejściu Musioła poprawił się nieco odbiór i Albion łatwo "odpłynął" wygrywając 25-20. Set czwarty to walka tylko na początku. Potem znów kilka bloków, efektownych ataków Albionu i błędy będących pod presją gospodarzy, i przewaga gości osiągała już 5 pkt. Kilka niepewnych reakcji sędziego dodało nerwowości, ostatni set goście kończą asem serwisowym (25-16). Albion mimo braku 3 podstawowych graczy dość łatwo wygrywa w Pszowie! (sędzia Stanisław Marchlewski - ocena 4)

13.02.

ARTUS Żory - ŻELAZNA Rybnik 3:1

Artus jak zwykle groźny na swoim terenie, pozwolił ugrać Żelaznej tylko jednego seta... (sędzia Marian Tomaszczyk - ocena 6)

13.02.

BEER TEAM Rybnik - ANT Szkoła Języków Obcych 3:0

Pierwszy set zacięty, do 23 - Beer Team pokazał typowo narciarską formę… Drugi już do 11 a trzeci do 17! Ogólnie spokojny mecz, bez fajerwerków, ale i bez nerwów! Szkoda, że ANT nie wystawił pełnego składu, bo mogło to wszystko wyglądać inaczej... (sędzia Czesław Fojcik - ocena 6)

DISCO ŻĄDŁO - TOP TEN Rybnik 0:3 (walkower)

Niestety Żądło wycofało się z rozgrywek z powodu problemów kadrowych. Zgodnie z regulaminem, wszystkie mecze w rundzie rewanżowej z udziałem tej drużyny traktuje się jako walkowery 3:0.

17.02.

DOMEL Rybnik - ALBION TEAM Rybnik 3:0

Mecz bez większych emocji. Pewne zwycięstwo DOMELA, tylko trzeci set bardziej wyrównany. Goście zbyt nerwowo, a gospodarze nadal świetny odbiór, dobry środek, niezły blok, no i powrót pierwszego rozgrywającego po kontuzji. Widać miesięczna przerwa w meczach nie wpłynęła na formę chłopców -Domelowców, w setach do 16, 17 i 22. (sędzia Agnieszka Marchel - ocena 4)

17.02.

HOTEL POLITAŃSKI - TKKF Piaski - FOX Pszów 3:1

Mecz toczony w spokojnej i co najważniejsze FAIR atmosferze! Hotel wygrywa zdecydowanie z Foxami (sędzia Czesław Fojcik - ocena 6)

TEAM Golejów - JEDYNKA Jankowie 2:3

Golejów - młoda i ambitna drużyna stanęła na przeciwko starszej i doświadczonej Jedynce Jankowice. Walczyła równo dzielnie, ale tylko do czwartego seta, niestety piąty set to pogrom. (27-25, 25-21, 18-25, 26-28 i 4-15) (sędzia Bogdan Skupień - ocena 4)

13.02.

DWUNASTKA Rybnik - SILMET & SOLARIUM BEAUTIFUL 3:1

Dobra gra gospodarzy, którzy osłabieni brakiem kapitana i zarazem środkowego (szusuje na nartach) pokonali drużynę Silmetu. Dwa pierwsze sety odpowiednio do 22 i 20 dla Dwunastki. W trzecim pomimo prowadzenia 13:7, nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoja korzyść. Goście odrobili straty i wygrali seta do 22. Czwarty set, podobnie jak poprzedni to długie prowadzenie gospodarzy, nerwowa końcówka, którą tym razem wygrali gospodarze do 24, a tym samym zainkasowali cenne trzy punkty w całym meczu. (sędzia Wojciech Borysewicz - ocena 5)

15.02.

STRZELEC Gorzyczki - DREAM TEAM LKS Zabełków 3:2

Mistrzostwa gmin nadgranicznych jak na derby przystało były niezwykle zacięte: Goście wraz z liczną grupą kibiców przyjechali do Gorzyczek po pewne trzy punkty. Początek meczu zresztą wskazywał na takie rozwiązanie, pierwszy set do 22 a drugi do 19 dla Zabełkowa. Przełomowy był trzeci set, którego to po pięknej walce wygrywają gospodarze 27:25! Stare przysłowie siatkarskie mówi: kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. Tak też się stało w Gorzyczkach. Strzelec wygrywa czwartego seta do 18 a piątego do 11! (sędzia Dariusz Wierzgoń - ocena 5)

16.02.

UKS ANTENKA Leszczyny - AZS Rydułtowy 0:3

Po szybkim meczu, AZS wygrywa  zdecydowanie wyjazdowe spotkanie z Antenką. (sędzia Klaudiusz Wojaczek - ocena 5)

16.02.

AKS GROM Rybnik - RYBNICKI BROWAR 0:3

Niespodzianki nie było… Browar pewnie wygrał bez straty seta.

17.02.

TEAM Golejów - ALUMAST Sernica 1:3

Skuteczny atak i dobry blok to wystarczyło drużynie z Żernicy do wygrania meczu na gorącym parkiecie w Wielopolu... (25-18, 26-24, 20-25, 25-12) (sędzia Bogdan Skupień - ocena 4)