Judo: A. Perenc z brązowym medalem Uniwersjady

2011-08-22, Autor:
Agata Perenc (57 kg) z Polonii Rybnik wywalczyła ze swoimi koleżankami brązowy medal w turnieju drużynowym podczas Uniwersjady w Shenzhen.

Reprezentacja polskich dżudoczek w składzie: Joanna Jaworska, Agata Ozdoba, Zuzanna Pawlikowska, Agata Perenc i Katarzyna Furnanek zdobyła brązowy medal w turnieju drużynowym podczas Uniwersjady w Shenzhen.

Polki w pierwszej rundzie miały wolny los. W drugiej trafiły na Chinki, które wygrały 27:17. Nasze zawodniczki straciły szansę na złoto, ale ciągle mogły walczyć w repasażach o miejsce na podium.

Na początek Polki uporały się z Koreankami z Północy, potem przeszły Koreanki z Południa i wspólnie z Francuzkami zakończyły udział w turnieju drużynowym na trzecim miejscu.

Na najwyższym stopniu podium stanęły reprezentantki Japonii, które w finale pokonały Chiny.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 2