Jedenasta edycja aktualności na dzień 20 listopada 2009 - 8 kolejka

Leon Internet Rybnik 3 : 0 Pizzeria Kiler

Leon w końcu przełamał niemoc... Sędzia Andrzej Szruba ocena 4. (a)

Jedynka Jankowice 2 : 3 Geomost Wodzisław

Jedynka kontroluje pierwszego seta i wygrywa pewnie do 16. W tej części meczu gospodarzom wychodziło wszystko, a gościom wręcz przeciwnie. Drugi set tym razem to drużynie Geomostu wszystko wychodzi, a Jedynka stoi... Kolejna zmiana stron i znowu forma pozostaje na tej samej połówce... gospodarze rozgrywają tą partię jak chcą. Czwarta partia i pytanie co się wydarzy tym razem Otóż nic się nie zmienia - tym razem Geomost robi co chce i gładko wygrywa seta. Piąty set to potrzymanie tego co się działo przez cały mecz drużyna Geomost-u wybiera "szczęśliwą" połówkę i kontroluje całkowicie seta. Zaczyna się od stanu 0:3, potem mamy 3:7 i kontuzji doznaje podstawowy gracz drużyny gości. To już całkowicie podłamało drużynę Jedynki, która nawet po zmianie stron nie była w stanie się podnieść. Mecz nie stał dzisiaj na najwyższym poziomie. Punkty u nas zdobywali : Artur 20, Kevin 15, Buła 10, Matt 3, Izzi 2, Kamil 1 i Jasiu 1. W setach 25:16, 16:25, 25:20, 19:25, 7:15. Sędzia Paweł Karpiński ocena 4. (GŚ)

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 1 Beer Team Rybnik

Pierwszy set to po równo do 18 choć były serie po trzy punkty. Lepsza odporność w końcówce miejscowych. Set drugi podobny do pierwszego po równo do 18, znów trafiają się punkty seriami. W końcówce odporność po stronie gości 23/25. Trzeci to po równo do 9,potem pięć dla FOX-ów 14/9, 21/14.Miejscowi pomyśleli że mecz się wygra sam, strata siedmiu punktów i jest po 19. Otrzeźwienie 24/21 i 25/21. Set czwarty to punkt za punkt finisz dla gospodarzy 25/21. Obydwie drużyny dobry atak, dobry blok, dobra obrona, zły odbiór. Dziękujemy za wspaniały mecz, przyznawanie się do błędów obydwu drużyn. Osobne podziękowania dla kibiców, byliście dodatkowym zawodnikiem na boisku a swym dopingiem zaskoczyliście przeciwnika. Punkty dla miejscowych zdobyli: Michał(18) Krzyś(19) Darek(4) Krzysztof(4) Grzegorz(3) Wojtek(3) Piotr(11) Łukasz(8). W setach do 21, -23, 22 i 21. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 4. (JK)

Artus Żory 3 : 0 Olimpia-Geotim Rybnik

Artus pewnie zwycięża na swoim terenie... Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (a)

Jedynka Jankowice II 3 : 0 Lumen Golejów

Muszę znowu napisać, że mecz bez historii. Choć przyznam, że na rozgrzewce przyjezdni poszaleli z mocnym atakiem i ciekawą zagrywką. A w meczu... była walka do połowy setów, po czym Lumenowcy siadali... czy fizycznie, czy psychicznie... ciężko powiedzieć. Myślę, że to drugie, bo fizycznie i szybkościowo wyglądali dobrze. Dziś mieliśmy dwóch gości. Nowy sędzia, który myślę w opinii gości spisał się OK i Pan Wójt gminy. Zapraszamy częściej. Odnotować należy również debiut po 10 miesiącach bez gry...1,5 seta zagrał Cięgiel... W setach do -17, -18, -18. Sędzia Andrzej Szruba ocena 6. (ŁW)

TKKF Rybnik Piaski-Hotel Politański 0 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Dwójka po bardzo ładnej grze zdecydowanie wygrywa... W setach do 18, 14 i 17. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (a)

II liga

Olimpia Kamień 0 : 3 SKOK Ziemi Rybnickiej

Spotkanie stało na słabym poziomie. Skok zagrał jeden z gorszych meczy tym sezonie jednak mimo to zdołał wygrać spotkanie nie tracąc seta. Wiele chaosu oraz nieporozumień na boisku. Punkty zdobywane seriami. Pierwszy set to przewaga Olimpii, by na koniec seta Skok wygrał po 5 piłce setowej. Drugi oraz trzeci set bardzo podobne, do połowy gra punkt za punkt, następnie 2-3 pkt przewaga Skoku utrzymana do końca seta. Wiele trudności gościom sprawiła dobra gra blokiem Olimpii. W setach do 28, 22 i 21. Sędzia Karolina Gajda ocena 4. (MH)

Śląskie Centrum Rybnik 1 : 3 Strzelec Gorzyczki

Drużyna z Gorzyczek przyjechała do młodej i ambitnej drużyny z Rybnika. Początek spotkania pod dyktando gospodarzy, którzy dobrze czują się na swojej małej sali i pewnie atakują. Goście natomiast mają problemy z odbiorem zagrywki. Pierwszy set przegrywamy do 14. W przerwie między setami ostra wymiana zdań i Strzelec - wychodzi odmieniony na boisko, do którego zdążył się już przyzwyczaić. Pewniejsza zagrywka, kilka dobrych bloków i wreszcie kończące ataki podcinają skrzydła gospodarzy. Wychodzimy na kilkupunktowe prowadzenie, które dowozimy do końca wygrywając do 17. Trzecia i czwarta odsłona podobne do drugiej, z ta różnicą, że Centrum seriami traci punkty po autowych atakach i zagrywkach w siatkę, co pozwala zawodnikom spod granicy odskoczyć na kilka punktów na początku i skutecznie powiększać przewagę. W setach do -14, 17, 14 i 15. Sędzia Daniel Szebeszczyk ocena 5. (RT)

Catering Parys Rydułtowy 3 : 2 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Pierwszy set to równa gra obu zespołów nikt nie potrafił zbudować większej przewagi ale w końcówce drużyna z Gaszowic okazała się lepsza. Drugi set miał podobny przebieg jak pierwszy ale tym razem w końcówce lepsze były Rydułtowy. Trzeci set to dramat drużyny z Rydułtów prowadząc 16:12 stanęli i stracili 12 pkt z rzędu! W czwartym secie gospodarze po tragicznej drugiej połowie trzeciego seta nie poddali się i wyszli w bojowych nastrojach, początek seta to prowadzenie Rydułtów ale Gaszowice zdołały odrobić straty w połowie czwartej partii. Rydułtowy wiedząc, że to ostatnia szansa na przedłużenie nadziei na zwycięstwo znów odskoczyli i wygrali całego seta 25:19. Tie-break od dobrej gry zaczęły Gaszowice odskakując na 3 pkt ale Rydułtowy nie pozwoliły zbudować większej przewagi i doszli przeciwnika, skuteczny blok w tie-breaku pozwolił odnieść Cateringowi zwycięstwo 15:12. Catering wygrał mecz ponieważ okazał się skuteczniejszy z kontry oraz zdobył więcej pkt blokiem. Mecz podobał się kibicom długie wymiany, efektownie kończone akcje oraz dobra atmosfera się do tego znacznie przyczyniły. W setach do -23, 22, -17, 19 i 12. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 5. (KJ)

Baterex Nędza 3 : 0 Dach Decker-Budohen Wilcza

Obydwie drużyny zaprezentowały znakomitą grę blokiem i ofiarną grę w obronie. Długie, wymiany, efektowne podbicia w obronie - tego meczu nie powstydziłby się nikt. Pierwszy set to walka punkt za punkt do stanu po 17. Potem błędy w przyjęciu gości spowodowały, że Baterex wygrywa do 19. Set 2 był najbardziej pasjonujący. Początek wyrównany, później Deckery odskakują na 21-16 ale po czasie następuje przebudzenie. Dobra gra blokiem Baterex'u, pozwoliła na zwycięstwo 26-24. Wyciągnięcie takiego seta uskrzydliło Baterex. Nie zraziło ich dwupunktowe prowadzenie gości przez większość trzeciego seta. Przy stanie 15-17 znów zaczął funkcjonować blok. Piłka meczowa warta jest opisania: zagrywka w libero, niedokładne przyjęcie, wystawa rozrywającego gości na prawe skrzydło, potężna bomba zza linii 3-go metra, obrona środkowego Baterex'u i skrzydłowy gospodarzy kończy mecz. Dzięki dla Deckerów za grę fair i świetny mecz. W setach do 19, 24, i 21. Sędzia Marcin Andrzejczak ocena 5. (JL)

SKOK Ziemi Rybnickiej 3 : 1 Albion Team Original

Mecz był zacięty bo mimo różnicy między zespołami tzn. Skok pierwszy MY ALBIONOWCY ORYGINALOWCY ostatni w tabeli to jednak walka za wyjątkiem ostatniego seta była wyrównana. Pierwszy set niestety przegrany bo wprowadzone zmiany spowodowały taki chaos na boisku, że do dziś zastanawiam się czy ja nadal dobrze stoję. 2 set jak i 3 to wyrównana walka z tym że drugi wygrywa ALBION ORYGINAL a 3 dla nas niestety choć było chyba 23-22 wygrywają gospodarze... u nas znów ALBION SHOW. No i w końcu set 4. Mimo dużej mobilizacji... to przegrywamy do 14. W setach do 17, -24, 23 i 14. Sędzia Michał Kubiczek ocena 5. (C)

Impacto LKS Chałupki 2 : 3 GAF Gliwice

Warto było jechać ponad 50 km by wygrać po pięciu setach... Sędzia Mateusz Besz ocena 3. (a)

Top Ten 3 : 1 Rafbol Żernica

Top Ten w końcu wygrywa... Sędzia Krzysztof Woźniakowski ocena 5. (a)