4 miejsce w I lidze 1 : 2 1 miejsce w I lidze

13.04 Jar-Trans Fox Pszów 3 : 1 Jedynka Jankowice II

26.04 Jedynka Jankowice II 3 : 1 Jar-Trans Fox Pszów

10.05 Jedynka Jankowice II 3 : 1 Jar-Trans Fox Pszów

Gratulacje dla finalistów. Set pierwszy rozpoczęty inaczej niż w poprzednim meczu. FOX-y grają spokojnie, bardzo skoncentrowani, prowadzenie przez cały set 2-4 punktami by skończyć 25/20. Set drugi rozpoczynamy podobnie, z tym że prowadzenie jest 1-2 punktowe. Przy stanie 18/16, FOX-sy przestraszyły się, że mogą również wygrać tego seta. Następuje totalny paraliż, oddanie osiem punktów po rząd jest 18/24 i po secie 19/25. Trzeci od początku wiatr w plecy, gospodarze uzyskują 2-6 punktową przewagę do stanu 14/20, chwilowe przebudzenie przyjezdnych odrabiamy cztery pod rząd, by oddać trzy i 20/25. W czwartym przyjezdni rozpoczynają ze spuszczonymi głowami i grają jak... Wynik 14/25 - bez komentarza. W dzisiejszym meczu kłania się nasz odbiór! Jeszcze raz gratulacje i powodzenia w finale! Dla FOX-ów punktowali (+/-) Michał(9/2) Krzyś(12/5) Darek(4/2) Wojtek(2/3) Łukasz(8/2) Paweł(7/2) Piotr(5/0) Roman(-/-) Karol(libero) W setach do -20, 19, 20 i 14. Sędzia Marian Żyliński ocena 4. (JK)

5.05 Beer Team Rybnik 0 : 3 Artus Żory

Urok sportu… W rundzie zasadniczej Artus bronił się przed ostatnią czwórką, czyli graniem o utrzymanie a Beer walczył do końca o pierwszą czwórkę… Jednak faza play-off to już inna historia i po bardzo dobrym meczu, szczególnie po fantastycznej grze w obronie Artus wygrywa i zagra w finale o piąte miejsce! Szkoda że z powodu choroby nie mógł zagrać w tym meczu nasz najlepszy przyjmujący Tomek, bo dla niego byłby to szczególny pojedynek... W setach do 15, 23 i 23. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (a)

6.05 Olimpia Geotim Rybnik 3 : 2 Jarbud Rybnik Piaski

Dla Geotimu po porażce w pierwszym spotkaniu z Piaskami był to mecz ostatniej szansy. Na hali hotelu Olimpia tego wieczoru można było zobaczyć pełne emocji sportowe widowisko. A więc pierwszy set zaczął się zdecydowanie pod dyktando gości którzy wyszli zmotywowani na mecz, w pewnym momencie prowadzili 6-1 i z czasem przewaga rosła i leją nas 25-17. Na drugi set Olimpia wyszła już bez spokojna i wylewamy wiadro zimnej wody na gości z Piasków w postaci wygranej 25-16. Trzeci set to kontynuacja dobrej gry gospodarzy i prowadzenie przez cały set ok 4-5 punktami i na koniec 25-19 dla Geotimu. Czwarty set, chyba najbardziej zasłużył a miano najciekawszego z racji że przy wyniku 23-13 dla Piasków po chwili robi się 24-23 po morderczych akcjach ostatecznie Piaski doprowadzają do tie break'a. Tie break to walka punkt za punkt przy zmianie stron 8-7 dla Piasków za chwilę 11-9 dla Olimpii-Geotim i zostajemy na prowadzeniu do końca meczu wygrywając seta 15-13. W setach 17-25, 25-16, 25-19, 23-25, 15-13. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (ŁL)

13.05 Jarbud Rybnik Piaski 3 : 1 Olimpia Geotim Rybnik

Piaski zostają w I lidze. Mecz na wysokim poziomie. Obie drużyny wiedziały , że grają o ,,być albo nie być"!!!. Młoda drużyna z Olimpi pokazała dobrą grę ale Piaski z większym doświadczeniem nie wyobrażały sobie spadku. Dla Piasków to chyba najtrudniejszy sezon - liczba kontuzji jest niezliczona - ale udało się! Gratulacje dla chłopaków z Piasków i dziękuję rywalom za grę do ostatniej piłki. Taka siatkówka może cieszyć. Dziękujemy naszym sponsorom w szczególności firmie JARBUD i wszystkim zawodnikom, tym bardziej zaangażowanym i tym nieco mniej... Sędzia Adam Potempa ocena 5. (PS)

10 miejsce w I lidze 0 : 2 11 miejsce w I lidze

29.04 VT Nędza 0 : 3 Kredyty Chwilówki Rybnik

6.05 Kredyty Chwilówki Rybnik 3 : 0 VT Nędza

W fajnym meczu w Boguszowicach Kredyty nie "dały nic na krechę" i przypieczętowały pozostanie w I Lidze pewnym zwycięstwem 3-0. U nas niemoc w ataku trwała nadal. Nie pomogło prowadzenie w 3 secie 5-0, potem 13-10. Kredyty dopadły i wygrały. I wygrały zasłużenie, bo w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła okazali się w meczach play-off lepsi. Jeszcze raz szczere gratulacje. W setach do 16, 20 i 20. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (JL)

o miejsca 1 - 4 II liga

o awans do I ligi

4 miejsce w II lidze 1 : 2 1 miejsce w II lidze

15.04 Impacto LKS Chałupki 3 : 2 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

29.04 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 0 Impacto LKS Chałupki

13.05 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle 3 : 0 Impacto LKS Chałupki

Całkowita dominacja Okisu w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Młoda drużyna z Chałupek nie wytrzymała presji i grała bardzo czytelnie, jednocześnie słaba zagrywka spowodowała że Okis miał super przyjęcie i grał dużo kombinacji (krótka - grana tylko do małego ale skuteczna, Tom - włączał się z 2 lini, i chyba 2 "pajpy" no i szybkie skrzydła - Dziki ). Szkoda z względu na liczną publikę, że mecz nie był bardziej zacięty - ale jedno jest pewne wygrała drużyna lepsza bardziej doświadczona, a chłopakom z Impacto życzę awansu w przyszłym roku... W setach do 22, 18 i 18. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6.(D)

6.05 Edytor Team 3 : 0 Rafbol Żernica

Mecz na bardzo wysokim poziomie (jak przystało na stawkę spotkania), braki kadrowe po obu stronach nie odbiły się na poziomie spotkania. Dużo efektownych akcji, niekonwencjonalnych rozegrań po obu stronach, drużyna Rafbolu postawiła na podkręconą zagrywkę, Edytor natomiast na mocną. Mimo wielkiej stawki przyjazna atmosfera, sędzia trochę pobłażliwy ale sprawiedliwy. W drugim secie przy stanie 21:17 kontuzja rozgrywającego z Żernicy (uraz stawu skokowego) i 3ci set to już trochę zrezygnowana drużyna przyjezdnych. Miała być walka o I ligę, będzie tylko gra o 5 miejsce... W setach do 22,23 i 17. Sędzia Paweł Łagodziński ocena 5. (TP)

7 miejsce w II lidze 2 : 1 6 miejsce w II lidze

11.04 Top Ten Rybnik 3 : 0 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej

29.04 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 1 Top Ten Rybnik

6.05 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 2 : 3 Top Ten Rybnik

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Top Tenu, Skok już w 1 secie został rozbity do 10. Drugi set to trochę lepsza gra gospodarzy jednak nie na tyle dobra by sprostać Top tenowi który zwycięża do 22. Trzeci set o wiele lepszy wykonaniu Skoku który skutecznie gra na siatce i nie popełnia błędów z dwóch pierwszych partii wygrywając do 22. Czwarty set również dla SKOKu który przez większość seta utrzymywał kilku punktową przewagę jednak w końcówce goście powoli doganiają na 1 pkt ale ten set również dla SKOKu do 23. Jak to często bywa pomiędzy tymi drużynami o zwycięstwie musiał zdecydować tie break w którym lepiej zagrali goście od początku mając 3 pkt przewagę ostatecznie wygrywając do 12. W setach 10-25, 22-25, 25-22, 25-23 i 12-15. Sędzia Patryk Franke ocena 4. (MH)

o miejsca 9 - 12 II liga

12 miejsce w II lidze 1 : 2 9 miejsce w II lidze

16.04 KS94 Rachowice 3 : 1 Jedynka Jankowice

29.04 Jedynka Jankowice 3 : 0 KS94 Rachowice

13.05 Jedynka Jankowice 3 : 0 KS94 Rachowice

Jankowice ponownie lepsze i kolejność po rundzie zasadniczej w tej parze została zachowana... Sędzia Roman Kożuszek ocena 5. (a)

11 miejsce w II lidze 0 : 2 10 miejsce w II lidze

14.04 Catering Parys Rydułtowy 2 : 3 Albion Team gramy dla Kuby

19.04 Albion Team gramy dla Kuby 3 : 2 Catering Parys Rydułtowy