IV liga uratowana

2007-06-13, Autor:
Ostatni mecz sezonu 2006/07, w którym nasza drużyna podejmowała u siebie Przyszłość Rogów, zakończył się szczęśliwym dla obu zespołów remisem 1:1.

Kamil Kostecki (z lewej) walczy

z byłym piłkarzem Energetyka

ROW - Markiem Malcherem

Punktualnie o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Gliwickiej zawodnicy Energetyka ROW ubrani w bojowe pomarańczowe koszulki rozpoczęli walkę o utrzymanie w lidze, zdając sobie sprawę, że porażka może doprowadzić do konieczności rozegrania baraży o pozostanie w IV lidze. Nasi chłopcy w początkowej fazie meczu zdecydowanie dominowali na boisku, o czym świadczy fakt, że już w 25 minucie po celnym strzale Gabriela Nowaka objęli prowadzenie. Zdobyta bramka nieco uspokoiła naszych piłkarzy, co zemściło się w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Do wyrównania doprowadził Piotr Kuś.

Podczas przerwy spiker zawodów podał informację, że rybnicki klub może być spokojny o następne pokolenia piłkarzy. Nasi trampkarze zdobyli tytuł wicemistrzów Polski podczas Finału Pucharu Danone Cup. Trenerem tych młodych zawodników jest Tadeusz Cichecki.

Remisowy wynik spowodował, że po przerwie mecz rozpoczął się niemalże od początku. Inicjatywa jednak leżała po stronie gości, którzy stwarzali wspaniałe sytuacje strzeleckie. Najbliżej strzelenie decydującej bramki był Wojciech Swoboda, który w 77 minucie po efektownym dryblingu między naszymi obrońcami trafił w słupek bramki Andrzeja Skrockiego. Końcówka meczu była wyczekiwaniem na ostatni gwizdek sędziego. Remis urządzał obie ekipy i nikt nikomu nie chciał zrobić krzywdy: - Remis urządzał obie drużyny. Było trochę nerwowo w końcówce, ale na szczęście dobrze się skończyło. Jestem zadowolony z postawy moich zawodników – mówił po meczu szkoleniowiec Energetyka ROW – Paweł Kaszyca.

Niestety miłą, sportową atmosferę popsuła niesmaczna sytuacja na linii kibice – klub. Ci pierwsi skandowali niecenzuralne okrzyki pod adresem działaczy klubu po tym, jak nie chciano im wydać z klubowego magazynu elementów przygotowanej oprawy: - Mogli przyjść prędzej, przed meczem. Bez problemów wydałbym im to. Niestety kibice spóźnili się na mecz – komentował członek zarządu – Henryk Frystacki. Kibice odpowiadają, że przyszli wystarczająco prędko: - W dodatku takie wydanie gadżetów z magazynu polega jedynie na przekazaniu klucza do odpowiedniego pomieszczenia. Można było to zrobić w każdej chwili, jednak odmówiono nam zarówno przed meczem, jak i w jego przerwie – komentuje jeden z kibiców. W akcie protestu kibice opuścili zajmowany sektor i w 29 minucie meczu zaprzestali dopingu.

Niestety oliwy do ognia dodała informacja, że klub musi zapłacić karę w wysokości 5 tysięcy złotych za wybryk kibiców podczas ostatniego meczu w Rybniku. Chodzi o odpalenie świec dymnych, których użycie w czasie trwania tego typu imprez jest surowo wzbronione: - To dla nas bardzo duży wydatek – żalił się Frystacki.

W najbliższych dniach pojawi się analiza całego sezonu w wykonaniu trenera Kaszycy. Zaprezentujemy również szczegółowe tabele rozgrywek.