Pod patronatem Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego

Sponsorem Turnieju Finałowego Ligi 30 maja 2009 jest db kredyt

aktualności na dzień 29 kwietnia 2009 - 26 termin

Leon Internet Rybnik 0 : 3 Pizzeria Kiler

Niespodziewana porażka Leonów i to na swoim terenie i na dodatek do zera... Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 6. (a)

Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice 1 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

To było zwycięstwo na wagę pierwszego miejsca w tabeli przed play-off... W setach do -20, 18, 20 i 20. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (a)

Artus Żory 1 : 3 Rybnik Piaski-Hotel Politański

Spotkanie na dobrym poziomie, ciekawe i interesujące. I set mocne rozpoczęcie gości, skutecznie w każdym elemencie i na wiele nie pozwalamy Artusom wygrywając partię do 19. II set początek odskok gospodarzy na kilka punktów, pogoń Piasków do połowy seta, później 5-6 punktów leci po naszych błędach i przegrywamy seta do 21. III set drugi oddech Piasków i na dzień dobry już odskok na 7-14, potem zacięta walka, Artusy zmniejszają przewagę ale końcówka należy do nas do 21. Zapowiadało to dalsze emocje - IV set zaczyna się jak II, Artus ucieka nam, potem pogoń, zmniejszenie dystansu do 1 punktu. Decydujący moment następuje po połowie seta z stanu 17-16 wygrywamy 2 akcje pod rząd skutecznie blokując skrzydłowego. Walka w polu i utrzymujemy przewagę. Końcówka seta to skutecznie w ataku i w bloku i jest po meczu 22-25! Sędzia Zdzisław Siwiec ocena 5. (RG)

Lasel-Beer Team Rybnik 3 : 2 Jedynka Jankowice II

No to Beer Team zamieszał i zmienił lidera… A miało być tak łatwo, Jedynka prowadziła już dwa zero (do 18 i do 16) aż tu nagle zaczyna się walka - Beer wygrywa do 23! A potem zaczyna się dominacja gospodarzy- czwarty set do 17 a piąty do 11. wbrew pozorom ten mecz miał poważne znaczenie dla układu tabeli - Jedynka straciła fotel lidera a Beer zapewnił sobie piąte miejsce... Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 5. (a)

SKA Joker Rybnik 1 : 3 Jar-Trans Fox Pszów

Porażka i niestety ostatnie miejsce w tabeli I ligi... W setach do -16, 17, 22 i 24. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (a)

Rybnik Piaski-Hotel Politański 3 : 1 Leon Internet Rybnik

Czarna seria Leonów trwa, dwa mecze i oba bez punków... Sędzia Sabina Przymusińska ocena 4. (a)

II liga

Top Ten Rybnik 0 : 3 Lumen Golejów

Gra Top Ten wyglądała nieźle w dwóch setach, ale tylko do mniej więcej 21 punktu. Później baliśmy się wygrać seta, by nie stracić miana najbardziej gościnnej drużyny w lidze i oddawaliśmy za darmo po dwie ostatnie piłki w każdej z odsłon. W partii trzeciej; wiedząc, że goście się rozluźnią przy prowadzeniu 2:0; pochowaliśmy się po kątach. Na szczęście zdobyliśmy tylko 14 punktów, więc nasza gościnność nie została narażona na szwank. Podsumowując, mecz w dwóch pierwszych setach mógł się podobać - było dużo walki, kilka ciekawych akcji i emocje prawie do końca. Set trzeci to już rzeź niewiniątek... Mecz toczony w przyjaznej atmosferze. Dziękuję Lumenowi za mecz i gratuluję awansu do I ligi. W setach do 23, 22 i 14. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (DF)

Strzelec Gorzyczki 3 : 2 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Strzelec jak zwykle groźny na swojej hali... Sędzia Marek Mikrut ocena 5. (a)

Jedynka Jankowice 3 : 0 SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka

Mecz zacięty, świadczą o tym wyniki w poszczególnych setach do: 29, 22, 21 dla Jedynki, ale mnie najbardziej podobało się co innego, postawa i zachowanie drużyny gości. Przyjechało do nas 6-ciu kulturalnych, dobrze ułożonych, młodych zawodników, którzy na boisku nie "warczeli" w stronę przeciwnika i do siebie odnosili się z szacunkiem, słuchając praktycznie tylko swojego rozgrywającego który był kapitanem drużyny. Koledzy, tak trzymać, dziękujemy za mecz i za postawę... Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 6. (J)

Lumen Golejów 3 : 0 Geomost Wodzisław

Lumen dosyć pewnie wygrywa, choć mecz należał do przeciętnych. Geomost zagrał gołą 6, my gołą 12, a po meczu szampan, zdjęcia, wywiady… A potem świętowanie w Sękatej, gdzie rządził tylko LUMEN tego wieczoru... Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (ZR)

Edytor Team 1 : 3 Albion Team

Edytor przegrywa i spada w tabeli na 5 miejsce... Sędzia Mieczysław Jacak ocena 5. (a)

Żernica II Team 2 : 3 Geomost Wodzisław

Mecz bardzo wyrównany a zarazem bardzo zróżnicowany, toczony w spokojnej atmosferze. Największym zmartwieniem obu drużyn było... słońce które przedzierało się do hali i oślepiało drużynę grająca na jednej ze stron. Ta drużyna która grała pod słońce przegrywała. Geomost postraszył zagrywką, Żernica dobrym blokiem, z obu stron wchodziły ładne ataki. Szkoda że mecz w Wodzisławiu się nie odbył bo spotkały się dwie równe drużyny. W setach 17:25, 25:15, 19:25, 25:23, 9:15. Sędzia Szczepan Leśnik ocena 5. (N)

III liga

Catering Parys Rydułtowy 3 : 1 Baterex Nędza

Tak to prawda Rydułtowy pokonały w "Paszczy Lwa" pretendentów do tytułu którzy ostatnio byli w znakomitej formie i wygrywali mecz za meczem. Drużyna z Nędzy nawiązała walkę tylko w 2 (zwycięskim dla nich secie) oraz w 4 ale tylko dla tego, że popełnialiśmy błędy w odbiorze i nie potrafiliśmy skończyć ataku. Reszta setów to nasza wyraźna przewaga a goście dochodzili nas nie znacznie tylko w końcówkach ponieważ zaczynaliśmy już myśleć o następnym secie. W setach do 21, -21, 20 i 23. Sędzia Wojciech Bugdol ocena 5. (KJ)

Impacto LKS Chałupki 3 : 2 Dach Decker-Budohen Wilcza

Wilcza choć przegrywa mecz na gorącym terenie w Chałupkach 2:3 wygrywa 3 ligę! Mecz dla Wilczy skończył się gdy wygrywała 2:0 i była pewna, że wygrała III ligę. Rozprężenie, szczęście, luz i brak motywacji wykorzystała drużyna z granicy i wygrała kolejne 3 sety. Wilcza w poprzednim sezonie zawaliła końcówkę 2 ligi i w ostatnim meczu spadła z 2 na 4 pozycję tym razem do końca umotywowana i zwycięstwo w III lidze Rybnickiej, oby tak dalej. Sędzia Jacek Podgórski ocena 5. (DS)

KS94 Rachowice 3 : 0 Albion Team Original-Gramy dla Kuby

Niestety Albion oddaje mecz walkowerem - problemy kadrowe…

Rafbol Żernica 3 : 0 Śląskie Centrum Rybnik

Niestety Śląskie Centrum oddaje mecz walkowerem - problemy logistyczne…

Śląskie Centrum Rybnik 3 : 0 Olimpia Kamień

To był już ostatni mecz rundy zasadniczej w obecnym sezonie... Sędzia Mateusz Lelek ocena 4. (a)

Już w poniedziałek 4 maja 2009 - rusza pierwsza runda play-off, w której gra się do dwóch zwycięstw. W tym etapie nie gra już drużyna, która zajęła 9 miejsce w III lidze.

KS94 Rachowice

We wtorek 12 maja - zebranie wszystkich szefów ekip, godz. 18:00 Karczma Sękata (dopracowanie szczegółów systemu rozgrywek w następnym sezonie i organizacja turnieju finałowego).