Igrzyska Olimpijskie: Mariusz zmiażdżył Amerykanów blokiem!

2012-07-30, Autor:
W swoim drugim meczu podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek pokonali faworyzowanych Amerykanów Jacoba Gibba i Seana Rosenthala 2:0 (21:17, 21:18). Znakomicie, szczególnie w bloku, zagrał rybniczanin – Mariusz Prudel!

Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek bardzo chcieli zrehabilitować się za porażkę w meczu otwierającym Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Polacy przegrali wtedy 1:2 z łotewską parą Aleksandrs Samoilovs i Ruslans Sorokins. Tym razem przyszło im się zmierzyć z najlepszym obecnie duetem na świecie. Naprzeciwko nich stanęli Amerykanie, Jacob Gibb i Sean Rosenthal. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Dopiero przy stanie 7:7 Polacy odskoczyli na dwa punkty. Rewelacyjna gra Prudla i Fijałka dała im prowadzenie 15:11. Po drugim skutecznym bloku rybniczanina, Amerykanie poprosili o czas. Przerwa podziałała na nich mobilizująco i po chwili było już tylko 16:14. Tym razem o czas poprosili Polacy. Gdy siatkarze wrócili na boisko, znakomitym atakiem popisał się Prudel. Kilka minut później było już po secie. Skuteczną akcją zakończył go Fijałek. Polacy wygrali 21:17.

Początek drugiego seta bardzo przypominał to, co działo się na początku meczu. Wymiana punkt za punkt trwała jednak dłużej, bo do stanu 12:12. Wtedy jednak popis bardzo dobrej siatkówki dał Prudel. Najpierw zanotował fantastyczny blok, a następnie wykończył akcję skutecznym atakiem. – To są jego minuty w tym spotkaniu – wykrzyknął komentator meczu. Od tego momentu Amerykanie nieco się pogubili, a Polacy objęli 5-punktową przewagę (19:14). Ostatecznie Prudel i Fijałek wygrali tego seta 21:18 i cały mecz 2:0. Warto dodać, że rozgrywający bardzo dobre spotkanie Prudel aż 6 punktów zdobył blokiem.

W ostatnim meczu grupy D polski duet zmierzy się z parą z RPA, która do tej pory ani razu nie wygrała. Spotkanie to zostanie rozegrane w środę 1 sierpnia o godzinie 13:00.