I liga: TS ROW Rybnik stracił pierwsze punkty

2019-10-13, Autor:

Zawodniczki TS ROW Rybnik przedłużają passę meczów bez porażki, jednak dziś w Rzeszowie straciły pierwsze punkty w tym sezonie.

W niedzielne południe w Rzeszowie zmierzyły się dwie drużyny, które są wymieniane jako główni kandydaci do walki o ekstraligę. W dotychczasowych meczach lepiej spisywały się rybniczanki, które zgromadziły komplet punktów. Rzeszowianki straciły punkt w starciu z Tarnovią.

Mecz lepiej zaczęły miejscowe, które przejęły inicjatywę i częściej zagrażały bramce zawodniczek TS ROW. Dobrze na szczęście spisywała się Justyna Kuś.

W 30. minucie Ola Lizoń, wślizgiem powaliła w polu karnym zawodniczkę Rzeszowa i sędzia bez wahania wskazała na jedenasty metr. Po pewnie wykorzystanym rzucie karnym miejscowe prowadziły 1:0. Długo jednak nie cieszyły się z prowadzenia, bo po 5 minutach było już 1:1 po bramce Dominiki Głowackiej.

W drugiej części rybniczanki przejęły inicjatywę, ale nie dało to zwycięstwa.

W siódmym meczu TS ROW stracił pierwsze punkty, jednak nadal przewodzi w tabeli grupy południowej I ligi.

Resovia Rzeszów – TS ROW Rybnik 1:1 (1:1)

Bramka dla TS ROW: Dominika Głowacka (35)

TS ROW: Kuś, Konieczna, Kubik, Lizoń, Sobota, Botor, Guzik (68’ Soquessa), Rosak, Matla, Głowacka (80’ Pluta), Szczypka