I liga futsalu: TS ROW Rybnik zagra o awans z Wandą Kraków

2023-02-20, Autor:

Futsalistki TS ROW Rybnik dopełniły formalności i w ostatnim meczu rundy zasadniczej I ligi wygrały z najsłabszą drużyną swojej grupy LKS-em Plon Błotnica Strzelecka. O awans do ekstraligi powalczą z Wandą Kraków.

Zakończyła się runda zasadnicza rozgrywek I ligi futsalu. W ostatnim spotkaniu TS ROW pokonał na wyjeździe LKS Plon Błotnica Strzelecka, choć po 10 minutach przegrywał 0:1 po golu Izabeli Jaklowskiej. Tuż przed przerwą wyrównała Edyta Botor, a po zmianie stron strzelały już tylko rybniczanki. Bramki Katarzyny Jasińskiej, Jessiki Pluty, Magdaleny Łuczak i Petry Zdechovanovej dały zwycięstwo naszym futsalistkom 5:1.

TS ROW pewnie wygrał grupę „Makroregion III” i o awans do ekstraligi powalczy z najlepszą drużyną grupy małopolskiej („Makroregion IV”) Wandą Kraków. Pierwszy mecz odbędzie się 4 marca w hali rybnickiego „Ekonomika”.

Przegrany z tej pary nie straci szans na awans i rozegra jeszcze baraż z AZS-em UJ Kraków, czyli przedostatnią drużyną grupy południowej ekstraligi.

AZS AWF Warszawa (z grupy północnej)
LKS Rolnik B.Głogówek (z grupy południowej)

I liga futsalu:

AZS UWM HIGH HEELS Olsztyn (1. miejsce w grupie „Makroregion I”) – awans do ekstraligi
TS ROW Rybnik – Wanda Kraków (zwycięzca awansuje do ekstraligi)

Baraże o utrzymanie/awans do ekstraligi futsalu:

AZS SGGW Warszawa (2. miejsce w I lidze w grupie „Makroregion I”) - AZS UW Warszawa (przedostatnie miejsce w grupie północnej ekstraligi)
Przegrany z pary TS ROW Rybnik/Wanda Kraków - AZS UJ Kraków (przedostatnie miejsce w grupie południowej ekstraligi)
Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 1