HLB: z meczu na mecz rozkręca się Elektrownia

2011-11-03, Autor:
Trzecią serię spotkań rozegrali piłkarze Halowej Ligi Biznesu.

W pierwszym pojedynku III kolejki Halowej Ligi Biznesu byliśmy świadkami świetnego widowiska piłkarskiego, które stworzyli zawodnicy OBI Jastrzębie Zdrój oraz MARAT-u. Po pierwszej remisowej części spotkania oba zespoły postawiły wszystko na jedną kartę i od początku drugiej połowy meczu ruszyły do ataku na bramkę przeciwnika. Jako pierwsze szczęście uśmiechnęło się do zawodników Jastrzębia Zdroju, a w szczególności do Pawła Niedźwieckiego, który skutecznie wykończył akcję swojego zespołu. Odpowiedź drużyny MARAT była niemalże natychmiastowa. Po indywidualnym rajdzie Paweł Maroszek zdobył wyrównująca bramkę w tym meczu. Szala zwycięstwa w tym pojedynku rozegrała się dopiero w ostatniej sekundzie meczu, w której Łukasz Tokarczyk strzałem z dystansu zdobył zwycięską bramkę i tym samym drużyna OBI Jastrzębie Zdrój zwyciężyła z ekipą MARAT 3:2.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy poprzedni mistrz rozgrywek - ekipa Lubar & DomBud, która tym razem urządziła sobie festiwal strzelecki z drużyną OBI Rybnik i zwyciężyła 12:1. Początek pojedynku nie zwiastował tak sromotnej porażki zawodników OBI Rybnik, ale im było bliżej końca spotkania, tym zawodnicy Lubar & DomBud podkręcali tempo meczu i ostatecznie zaaplikowali swoim rywalom aż dwanaście bramek. Świetną formą strzelecką w tym meczu popisał się Sebastian Auguścik, który został autorem sześciu trafień.

Z meczu na mecz rozkręca się także drużyna Elektrownii Rybnik, która tym razem odprawiła z kwitkiem ekipę Praktiker Rybnik 9:5. Początek meczu należał do drużyny Praktiker, która zaledwie po pięciu minutach gry wygrywała 2:0. Taki bieg wydarzeń podziałał bardzo motywująco na zawodników Elektrownii Rybnik, którzy mocno zabrali się do odrabiania strat bramkowych i do przerwy prowadzili 5:2. Po przerwie zawodnicy Elektrownii kontrolowali przebieg spotkania i ostatecznie zainkasowali trzy punkty. Prym strzelecki w tym meczu wiódł duet Dłucik – Hojan, który łącznie zdobył siedem bramek.

Pierwsze punkty w rozgrywkach zdobyła drużyna BP & TNT, która pokonała SEGER 11:5. Pierwsza część pojedynku była zaciętym widowiskiem, w którym drużyna SEGER zagrała z utytułowaną ekipą BP & TNT jak równy z równym i beż żadnych kompleksów. Taka postawa zawodników drużyny SEGER miała bezpośredni wpływ na wynik tej części gry, w której drużyna BP & TNT wygrywała różnicą jednej bramki. Druga część spotkania należała już do ekipy BP & TNT, która skutecznie wykańczała stwarzane sytuacje podbramkowe i mimo wielkiej woli walki oraz ambicji zawodników SEGER, zwyciężyła pojedynek 11:5. Warto odnotować świetną postawę duetu Waśko – Węgrzyk, który łącznie zdobył aż 10 bramek dla swojego zespołu.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.