HLB: tylko Słodycze bez wygranej

2012-11-25, Autor:
W III kolejce HLB zmierzyły się drużyny, które jeszcze nie wygrały – EKO Solar i Słodycze Słod Hurt.

W pierwszym pojedynku III kolejki spotkań Halowej Ligi Biznesu drużyna EKO Solar zmierzyła się z ekipą Słodyczy Słod Hurt. Obie drużyny przystąpiły do spotkania mocno zmobilizowane, gdyż w tej edycji rozgrywek nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa. Pierwsza część pojedynku należała do Słodyczy Słod Hurt, którzy do przerwy prowadzili 2:1. W drugiej odsłonie spotkania bramki zdobywała już tylko jedna drużyna, a mianowicie trzy bramki zdobyła ekipa EKO Solar i ostatecznie mecz zakończył się porażką drużyny Słodyczy Słod Hurt 4:2. Pierwsze skrzypce w drużynie EKO Solar grał Jakub Czarnecki, który nie tylko zdobył dwie bramki w tym pojedynku, ale także był siłą napędową ataków swojej drużyny.

Podziałem punktów zakończył się kolejny pojedynek II kolejki HLB, w którym zmierzyły się drużyny ZSRG Żory oraz KWK Chwałowice. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Rafał Skaba, który sprytnym strzałem pokonał Jarosława Żaka. Taki obieg wydarzeń zmobilizował zawodników z Żor, którzy odpowiedzieli trzema trafieniami. Tuż przed przerwą bramkę do szatni strzelili zawodnicy KWK Chwałowice i tym samym na tablicy wyników pojawił się wynik 3:2 dla ZSRG Żory. W drugiej części gry zobaczyliśmy tylko jedną bramkę, a mianowicie Tadeusz Psota strzelił gola na 3:3 i mimo wielu dogodnych sytuacji podbramkowych zarówno dla zawodników z Chwałowic, jak i z Żor, wynik nie uległ zmianie.

Pierwsze punkty w rozgrywkach zdobyła drużyna EDF Rybnik, która zwyciężyła BP & TNT 9:4. W pierwszej połowie spotkania oglądaliśmy po trzy bramki obu drużyn i do przerwy mieliśmy już remis 3:3. W drugiej połowie meczu w dalszym ciągu byliśmy świadkami zaciętego widowiska, ale więcej zimnej krwi w tej części gry mieli zawodnicy EDF Rybnik, którzy bezlitośnie wykorzystywali nadarzające się sytuacje podbramkowe. Prym strzelecki w tym meczu wiódł Łukasz Węgrzyk, który sześciokrotnie pokonał bramkarza BP & TNT i w znaczący sposób przyczynił się do pierwszej wygranej drużyny EDF Rybnik.

Najlepszym piłkarzem II kolejki spotkań HLB został zawodnik drużyny BP & TNT Szymon Węgrzyk.