HLB: strzelił osiem goli w jednym meczu

2013-02-18, Autor:
Wyśmienitą formą strzelecką popisał się zawodnik BP & TNT – Szymon Węgrzyk.

W pierwszym spotkaniu XII kolejki HLB zespół BP & TNT pokonał Słodycze Słod Hurt 14:1. Początek meczu to atomowe uderzenie zawodników BP & TNT, którzy w ciągu pierwszych pięciu minut pojedynku pięciokrotnie umieścili piłkę w siatce. Drużyna Słodczy Słod Hurt, która tego dnia wystąpiła bez swojego etatowego bramkarza – Marcina Braszki, nie potrafiła nawiązać walki ze świetnie dysponowaną drużyną BP & TNT. Z biegiem czasu drużyna BP & TNT powiększała swoją zdobycz bramkową, a jedyne, na co było stać ekipę Słodyczy Słod Hurt, to honorowe trafienie Jacka Bragliki. Wyśmienitą formą strzelecką błysnął ponownie Szymon Węgrzyk, który zdobył osiem bramek i tym samym zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji na „Najlepszego strzelca rozgrywek VII edycji HLB”.

Trzy punkty do swojego dorobku dopisała drużyna KWK Chwałowice, która pokonała MARAT 14:7. Drużyna MARAT, która boryka się z kłopotami kadrowymi, tym razem przystąpiła do spotkania w zaledwie czteroosobowym składzie. Mimo tego faktu zawodnicy MARAT ambitnie próbowali nawiązać walkę z ekipą KWK Chwałowice i w ostatecznym rozrachunku aż siedem razy umieścili piłkę w siatce. Najlepszym strzelcem pojedynku został niezawodny Rafał Skaba, który swoje bogate konto strzeleckie wzbogacił o siedem trafień.

Hitem XII kolejki HLB było spotkanie OBI Jastrzębie Zdrój z drużyną ZSRG Żory. Mecz rozpoczął się pomyślnie dla zawodników z Jastrzębia, którzy objęli prowadzenie w meczu. Taki obieg wydarzeń podziałał mobilizująco na zespół z Żor, który solidnie zabrał się do odrabiania strat i do przerwy na tablicy wyników widniał już rezultat 5:2 dla ZSRG Żory. Druga część pojedynku należała do zawodników OBI, którzy postawili wszystko na jedną kartę i zaatakowali zespół ZSRG Żory. Taka taktyka okazała się strzałem w dziesiątkę i na pięć minut przed zakończeniem pojedynku drużyna OBI prowadziła 7:5. W końcówce meczu zawodnicy ZSRG Żory odpowiedzieli jedną bramką i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem drużyny OBI Jastrzębie Zdrój 7:6.

„Najlepszym piłkarzem XI kolejki spotkań HLB” został zawodnik drużyny BP & TNT Mariusz Waśko.