HLB: przegrywali 1:5 i wygrali 6:5

2011-03-07, Autor:
Drużyny Halowej Ligi Biznesu Regio rywalizują już w dwóch grupach – finałowej i pocieszenia.

Pierwsze miejsce w grupie finałowej „A” należy do niepokonanej w V edycji Halowej Ligi Biznesu Regio drużyny LUBAR & DomBud, która tym razem zwyciężyła MARAT 7:4. Mimo, iż drużyny dzieliła aż różnica dwunastu punktów w tabeli to na boisku tej różnicy w ogóle nie było widać, o czym świadczy fakt, iż do trzydziestej minuty meczu Marat prowadził z LUBAR & DomBud 3:2. Ostatnie dziesięć minut pojedynku należało do lidera rozgrywek, który najpierw za sprawą trafienia Sebastiana Auguścika odrobił straty bramkowe, a następnie skutecznie punktował drużynę Marat i tym samym zdobył kolejne trzy punkty w rozgrywkach.

W meczu o tzw. „sześć punktów” drużyna Makro Cash & Carry pokonała Klima Pol & Pupek 5:2. Losy pojedynku zostały rozstrzygnięte w drugiej części gry, w której drużyna Makro Cash & Carry swoją grę nastawiła na bronienie dostępu do własnej bramki i wyprowadzanie szybkich kontrataków. Taka taktyka przyniosła wymierny wynik w postaci trzech bramek, które zagwarantowały zwycięstwo drużynie Makro Cash & Carry. Świetną skutecznością popisał się Tomasz Gaj, który w drugiej części gry dwukrotnie znalazł sposób na pokonanie bramkarza Klima Pol & Pupek.

W ostatnim spotkaniu grupy finałowej OBI Jastrzębie Zdrój zwyciężyło BP & TNT 6:5. Pierwsza część pojedynku należała do BP & TNT, w której to mistrz poprzedniej edycji rozgrywek zwyciężył 5:1. W drugiej części gry sytuacja na boisku zmieniła się diametralnie i zawodnicy z Jastrzębia Zdroju zaczęli sukcesywnie odrabiać straty bramkowe i na trzy minuty przed zakończeniem meczu był już remis 5:5. Ostatnie słowo w tym meczu należało do Marka Krótkiego, który po indywidualnej akcji pokonał bramkarza BP & TNT i tym samym zapewnił trzy punkty drużynie OBI.

W pierwszym spotkaniu grupy pocieszenia „B” OBI Rybnik pokonało SKOK Ziemi Rybnickiej 7:4. Pierwsza część pojedynku należała do zawodników OBI Rybnik, którzy tą część spotkania wygrali 3:0. Druga połowa meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia zawodników SKOK Ziemi Rybnickiej, którzy w przeciągu dwóch minut zdobyli dwie bramki i tym samym zminimalizowali rozmiary porażki do jednego trafienia. Taki obrót wydarzeń podziałał mobilizująco na zawodników OBI, którzy skutecznie wykańczali stwarzane sytuacje podbramkowe i ostatecznie pokonali SKOK Ziemi Rybnickiej 7:4.

Po raz kolejny na wyrazy szacunku za grę fair play w rozgrywkach Halowej Ligi Biznesu Regio zasłużyli zawodnicy Praktikera, którzy widząc czteroosobową kadrę zawodników LukOil również wystąpili w czteroosobowym składzie. Losy pojedynku zostały rozstrzygnięte w drugiej części gry, w której Praktiker rozwinął swoje skrzydła zdobywając sześć bramek i tracąc zaledwie dwa gole. Świetne zawody tego dnia rozegrało trio Buszka – Chowaniec – Dziurowicz, które zdobyło wszystkie dziewięć bramek dla drużyny Praktiker oraz Bartosz Barteczko – zdobywca czterech bramek dla drużyny LukOil.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.