HLB: pierwsza wygrana SKOK-u

2011-01-30, Autor:
W VIII kolejce Halowej Ligi Biznesu Regio pierwsze punkty wywalczył SKOK Ziemi Rybnickiej.

W pierwszym spotkaniu VIII kolejki HLB Regio krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa drużyna LUBAR & DomBud tym razem odprawiła z kwitkiem OBI Rybnik aż 10:1. Już od samego początku spotkania swój rytm gry narzuciła drużyna LUBAR & DomBud, która pierwszą część spotkania zwyciężyła 4:1. Jakby tego było mało, już na początku drugiej części spotkania kontuzji doznał bramkarz OBI Rybnik co w znaczący sposób osłabiło defensywę OBI, a drużyna LUBAR & DomBud skrzętnie to wykorzystała i dołożyła kolejne sześć bramek i ostatecznie zanotowała ósmą wygraną z rzędu.

Drużyna Tenneco Automotive do spotkania z OBI Jastrzębie Zdrój przystąpiła zaledwie w czteroosobowym składzie. Dodatkowo, w drugiej części meczu czerwoną kartkę otrzymał kapitan drużyny Tenneco Automotive- Jakub Fikciński, a drużyna z Jastrzębia urządziła sobie maraton strzelecki. Mimo, iż wynik spotkania zakończył się wysokim zwycięstwem drużyny z Jastrzębia, to wielkie słowa uznania należą się zawodnikom Tenneco, którzy mimo niewielkiego składu personalnego zespołu walczyli ambitnie do samego końca meczu uwieńczając swój występ trzema bramkami.

Emocjonujące widowisko stworzyli zawodnicy Real Rybnik, a także drużyna Marat. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia Real Rybnik, który zaledwie po paru minutach pojedynku wygrywał 2:0. Taki obrót wydarzeń podrażnił ambicje zawodników Marat, którzy solidnie zabrali się do odrabiania strat i w przerwie schodzili już z boiska z jedno - bramkową przewagą.

W momencie gdy w drugiej części gry Przemysław Pluta zdobył bramkę na 5:2 wydawało się, iż losy spotkania są już rozstrzygnięte, ale stało się zupełnie inaczej. Real Rybnik odrobił straty bramkowe i na minutę przed zakończeniem pojedynku prowadził jedną bramkę. Ostatnio słowo należało jednak do zawodników drużyny Marat, a w szczególności do Kamila Szczepaniaka, który zdobył wyrównującą bramkę i mecz zakończył się remisem 6:6.

Wielkie widowisko piłkarskie stworzyli nam zawodnicy Klima Pol & Pupek oraz Makro Cash & Carry w meczu o fotel vice lidera rozgrywek V edycji HLB Regio. Spotkanie było popisem koncertowej gry zespołu Makro Cash & Carry, który od samego początku pojedynku narzucił swój styl gry i konsekwentnie realizował założenia taktyczne. Składne akcje, świetna skuteczność oraz wzorowa defensywna zespołu drużyny Makro nie pozwoliły w żaden sposób rozwinąć skrzydeł zespołowi Klima Pol & PUPEK, który dwoił się i troił, aby nawiązać walkę ze swoim przeciwnikiem. Wielkie zawody tego dnia rozegrał Wojtek Krochmal, który indywidualnymi akcjami zdobył cztery bramki w spotkaniu i poprowadził swój zespół do bezcennego zwycięstwa 9:3 nad drużyną Klima Pol & PUPEK.

Historyczne, bo pierwsze punkty w rozgrywkach Halowej Ligi Biznesu Regio, zdobyła drużyna SKOK Zimi Rybnickiej, która pokonała LukOil 8:3. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia ekipy SKOKU Ziemi Rybnickiej, która zaledwie po paru minutach spotkania prowadziła 3:0. Z biegiem czasu ambitnie grająca drużyna LukOil zmniejszyła rozmiary porażki i do przerwy na tablicy świetnej widniał wynik 5:3. Druga część pojedynku należała już tylko do zespołu SKOK Ziemi Rybnickiej, który do swojego dorobku bramkowego dorzucił jeszcze trzy bramki. Bohaterem spotkania był Sylwester pewnością Sylwester Szczygieł, który zdobył cztery gole dla swojego zespołu i tym samym zapewnił kolegom trzy punkty.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.

V edycja HLB Regio – VIII kolejka spotkań

LUBAR & DomBud – OBI Rybnik 10:1 (4:1)
Zdobywcy bramek: Mateusz Dybaś 4, Sebastian Auguścik 3, Dariusz Paluszek, Paweł Markiewicz, Mateusz Szkaradek (LUBAR & DomBud) Grzegorz Trzaskalik (OBI Rybnik)

Tenneco Automotive – OBI Jastrzębie Zdrój 3:20 (1:5)
Zdobywcy bramek: Jakub Fikciński, Adrian Szczyra, Adrian Stanowski (Tenneco) Łukasz Tokarczyk 6, Fabian Mioduszewski 5, Robert Serkowski 3, Adam Stryczek 3, Piotr Kubiak 2, Paweł Niedźwiecki (OBI Jastrzębie Zdrój)
Żółte kartki: Jakub Fikciński (Tenneco) Marek Krótki (OBI Jastrzębie Zdrój)
Czerwona kartka: Jakub Fikciński (Tenneco)

Real Rybnik – MARAT 6:6 (2:3)
Zdobywcy bramek: Adam Cnota 3, Damian Ciszewski 2, Rafał Kowalski (Real Rybnik) Marcin Kuczera 2, Przemysław Pluta 2, Kamil Szczepaniak, Marcin Maroszek (MARAT)
Żółte kartki: Grzegorz Wysopal (Real Rybnik)

Klima Pol & PUPEK – Makro Cash & Carry 3:9 (2:5)
Zdobywcy bramek: Przemysław Baranowski, Sylwester Pupek, Marcin Kałat (Klima Pol & Pupek) Wojciech Krochmal 4, Tomasz Gaj 3, Łukasz Kilis 2 (Makro)
Żółte kartki: Przemysław Baranowski (Klima Pol & PUPEK)

SKOK Ziemi Rybnickiej – LukOil 8:3 (5:3)
Zdobywcy bramek: Sylwester Szczygieł 4, Wojciech Szczyra 2, Przemysław Bobek, Mateusz Bobek (SKOK Ziemi Rybnickiej) Bartosz Barteczko 2, Dawid Gościniak (LukOil)