HLB: Obi konsekwentnie broniło zaliczki

2012-01-27, Autor:
Piłkarze Halowej Ligi Biznesu rozegrali kolejne mecze.

W pierwszym pojedynku IX kolejki spotkań VI edycji Halowej Ligi Biznesu zmierzyły się drużyny BP & TNT oraz OBI Jastrzębie Zdrój. Początek meczu należał do zawodników OBI Jastrzębie Zdroju, którzy dwukrotnie umieścili piłkę w siatce przeciwnika. W dalszej części meczu Szymon Otremba zdobył kontaktową bramkę dla drużyny BP & TNT, ale jastrzębska drużyna natychmiastowo odpowiedziała dwoma trafieniami. W drugiej część gry drużyna OBI Jastrzębie Zdrój konsekwentnie broniła zaliczki z pierwszej połowy spotkania i dodatkowo wzbogaciła swój dorobek o kolejne trzy bramki. Drużyna BP & TNT odpowiedziała trafieniem Szymon Węgrzyka i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem OBI 7:2.

Drugie zwycięstwo w rozgrywkach zanotowała drużyna SEGER-a, która pokonała Praktiker Rybnik 7:4. Spotkanie było emocjonującym widowiskiem, a w szczególności w drugiej połowie meczu, w której ambitnie walcząca drużyna Praktiker usiłowała odrobić trzybramkową stratę bramkową z pierwszej połowy meczu. Ta sztuka prawie im się udała, gdyż na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku na tablicy wyników widniał rezultat 5:4 dla drużyny SEGER. Ostatnie słowo tym pojedynku należało jednak do Mateusza Kopacza oraz Remigiusza Rój, którzy swoimi trafieniami w końcówce meczu zapewnili drużynie SEGER trzy punkty.

Świetne widowisko stworzyli zawodnicy OBI Rybnik oraz Elektrowni Rybnik w kolejnym meczu IX kolejki spotkań. Pierwsza część pojedynku należała do drużyny Elektrowni Rybnik, którzy pewnie wygrali tą część gry 4:2. Na początku drugiej część spotkania drużyna Elektrowni Rybnik zdobyła dwie kolejne bramki i tym samym prowadziła 6:2. Taki obieg wydarzeń podziałał motywująco dla zawodników OBI Rybnik, którzy solidnie zabrali się za odrabianie strat bramkowych i na pięć minut przed zakończeniem meczu wynik spotkania był 7:6 dla Elektrowni Rybnik. Najwięcej zimnej krwi w końcówce pojedynku zachował Waldemar Hojan, który skutecznie wykorzystał akcję zespołową swojej drużyny i tym samym zapewnił zwycięstwo Elektrowni Rybnik 8:6.

W meczu rozegranym awansem z XIV kolejki spotkań drużyna Marat pokonała SEGER 10:2. Mecz bardzo dobrze rozpoczęła drużyna SEGER-a, która swoimi szybkim atakami nie pozwoliła przeciwnikowi na zbyt wiele. Dopiero po dziesięciu minutach meczu zawodnicy MARAT-u przełamali defensywę SEGER-a i z biegiem czasu zwiększali swoją zdobycz bramkową.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.