HLB: Marat rozbił Praktikera

2011-12-07, Autor:
Pojedynek pomiędzy drużynami Elektrowni Rybnik oraz OBI Jastrzębie Zdrój rozpoczął VI kolejkę spotkań Halowej Ligi Biznesu.

Starcie ER z OBI rozpoczęło się pomyślnie dla zawodników z Jastrzębia, którzy w pierwszych minutach meczu zdobyli dwie bramki. Taki przebieg wydarzeń okazał się motywujący dla zawodników Elektrowni, którzy solidnie zabrali się za odrabianie strat bramkowych i pierwsza część gry zakończyła się jednobramkowym prowadzaniem Elektrowni Rybnik 3:2. Druga część spotkania była w dalszym ciągu ciekawym widowiskiem, w którym obydwa zespoły stwarzały mnóstwo sytuacji podbramkowych. Lepszą skutecznością popisali się zawodnicy z Jastrzębia Zdroju, którzy zdobyli trzy bramki w tej części gry i dzięki świetnej dyspozycji swojego bramkarza, Rafała Klimka, zwyciężyli 5:3.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy drużyna Lubar & DomBud, która pokonała SEGER 4:1. Ekipa SEGER, która zdawałoby się, że jest skazana z góry na pożarcie przez obecnego lidera rozgrywek, walczyła jak równy z równy, czego efektem był utrzymujący się wynik bezbramkowy przez większą część pojedynku. Dopiero w trzydziestej minucie meczu Tomasz Bednorz znalazł sposób na pokonanie bramkarza SEGER i od tego momentu drużyna Lubar & DomBud powiększała swoją zdobycz bramkową. Na otarcie łez w ostatniej minucie meczu honorową bramkę dla drużyny SEGER zdobył Adam Niewelt.

Na trzecie miejsce w tabeli awansowała drużyna MARAT, która pokonała Praktiker 14:4. Przełomowym momentem pojedynku była druga część gry, w której zawodnicy MARAT skrzętnie wykorzystali brak zmienników w drużynie przeciwnika i dysponując dobrym przygotowaniem fizycznym do meczu, sukcesywnie powiększali swoją zdobycz bramkową. Pojedynek był popisem strzeleckim braci Łukasza i Pawła Maroszek, którzy łącznie zdobyli aż dziewięć bramek dla swojego zespołu.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.