HLB: lider wygrał po emocjonującym meczu

2013-01-13, Autor:
Po prawie miesięcznej przerwie świątecznej na halę wrócili zawodnicy VII edycji Halowej Ligi Biznesu, aby rozegrać zaległą – V kolejkę spotkań.

W pierwszym pojedynku V kolejki HLB drużyna EKO Solar pokonała EDF Rybnik 7:2. Przełomowym momentem spotkania była pierwsza część gry, w której drużyna EKO Solar zagrała bezbłędnie w linii defensywnej, a dodatkowo potrafiła wykorzystać nadarzające się sytuacje podbramkowe i ostatecznie do przerwy schodziła z pięciobramkową zaliczką. Po przerwie drużyna EDF Rybnik narzuciła swój styl gry, ale zaliczka z pierwszej części była zbyt wysoka aby pokonać drużynę EKO Solar. Świetne zawody tego dnia rozegrał duet Czarnecki – Krochmal, który łącznie zdobył cztery bramki.

Trzy punkty zawędrowały na konto drużyny BP & TNT, która pokonała Słodycze Słod Hurt 9:2. Mecz rozpoczął się pomyślnie dla ekipy Słod Hurtu, która za sprawą Waldemara Matysika objęła prowadzenie w tym pojedynku. Z biegiem czasu do głosu dochodzili zawodnicy BP & TNT, którzy z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcali i po pierwszej części gry na tablicy wyników widniał już rezultat 4:1. Po przerwie oglądaliśmy w dalszym ciągu rozpędzoną drużynę BP & TNT, która ostatecznie zwyciężyła Słodycze Słod Hurt 9:2. Wielką formą strzelecką zaimponował ponownie Szymon Węgrzyk, który pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców i samodzielnie prowadzi w klasyfikacji na „Najlepszego strzelca VII edycji HLB.”

Na pozycji lidera rozgrywek VII edycji HLB umocniła się drużyna KWK Chwałowice, która w emocjonującym pojedynku pokonała MARAT 7:6. Pierwsza część spotkania należała do zawodników KWK Chwałowice, którzy ten fragmenty gry wygrali 2:1. Druga połowa meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia zawodników MARAT-u, którzy w zaledwie pięć minut strzelili trzy bramki i tym samym prowadzili 4:2. Taki obieg wydarzeń podrażnił ambicje górników, którzy zabrali się do odrabiania strat i po chwili na tablicy wyników wyświetlił się wynik 5:4. Do końca meczu oglądaliśmy po dwie bramki dla obydwu drużyn i tym samym trzy punkty trafiły na konto KWK Chwałowice. Bohaterem spotkania był niewątpliwie Rafał Skaba, który czterokrotnie umieścił piłkę w siatce.

Ostatni pojedynek V kolejki HLB pomiędzy drużynami ZSRG Żory, a OBI Jastrzębie Zdrój zakończył się podziałem punktów. Początek meczu należał do zawodników OBI, którzy szybko zdobyli dwie bramki. Wraz z upływem czasu swój rytm gry łapała drużyna z Żor, która do przerwy odrobiła straty bramkowe z nawiązką i do szatni schodziła z zapasem jednej bramki. Po przerwie drużyna z Żor prowadziła przez prawie całą drugą połowę spotkania, najpierw 5:2, później 6:4, ale w końcowym etapie w ostatniej minucie meczu drużyna OBI Jastrzębie Zdrój wyrównała stan pojedynku na 6:6.

„Najlepszym piłkarzem VI kolejki spotkań HLB” został zawodnik drużyny ZSRG Żory Szymon Adam.

VII edycja HLB – V kolejka spotkań (zaległa)

EKO Solar – EDF Rybnik 7:2 (5:0)
Zdobywcy bramek: Wojciech Krochmal 2, Jakub Czarnecki 2, Łukasz Czubała, Łukasz Kilis, Sebastian Klonowski (EKO Solar) Bronisław Helwig, Rafał Karolewicz (EDF Rybnik)

BP & TNT – Słod Hurt 9:2 (4:1)
Zdobywcy bramek: Szymon Węgrzyk 5, Mariusz Waśko 3, Łukasz Wystryk (BP & TNT) Paweł Gucwa, Waldemar Matysik (Słod Hurt)
Żółta kartka: Paweł Gucwa (Słod Hurt)

KWK Chwałowice – MARAT 7:6 (2:1)
Zdobywcy bramek: Rafał Skaba 4, Tadeusz Psota, Mariusz Wojaczek, Marcin Mulas (KWK Chwałowice) Paweł Maroszek 3, Marcin Kuczera 2, Przemysław Pluta (MARAT)
Żółta kartka: Kamil Sobieraj (KWK Chwałowice)

OBI Jastrzębie Zdrój – ZSRG Żory 6:6 (2:3)
Zdobywcy bramek: Marcin Maguda 4, Robert Serkowski, Damian Nowok (OBI Jastrzębie Zdrój) Szymon Skotniczy 2, Lesław Jadczyk, Robert Jadczyk, Norbert Żak, Jarosław Lehman (ZSRG Żory)