HLB: koncertowa gra BP & TNT

2013-02-10, Autor:
Podczas XI kolejki spotkań HLB byliśmy świadkami wielu emocji, a także nieoczekiwanych porażek wyżej rozstawionych drużyn.

W pierwszym spotkaniu XI kolejki HLB drużyna MARAT pokonała Słodycze Słod Hurt 7:4. Początkowa część pojedynku zakończyła się skromnym wynikiem 1:1. W drugiej część gry obydwa zespoły podkręciły tempo gry i tym samym oglądaliśmy więcej bramek. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte w samej końcówce meczu, w której drużyna MARAT przy stanie 4:4 na dwie minuty przed zakończeniem rywalizacji zadała decydujące ciosy i zdobyła trzy bramki. Katem dla drużyny Słodyczy Słod Hurt okazał się Przemysław Pluta, który czterokrotnie umieścił piłkę w siatce.

Mnóstwo emocji towarzyszyło spotkaniu drużyn ZSRG Żory i EDF Rybnik. W pierwszej części gry obydwa zespoły nie potrafiły wykorzystać stworzonych przez siebie sytuacji podbramkowych i ten etap rozgrywki zakończył się bezbramkowym remisem. Druga połowa spotkania rozpoczęła się pomyślenie dla zawodników z Żor, którzy zaledwie po trzech minutach tej części gry prowadzili 2:0. Taki obieg wydarzeń podział mobilizująco na zawodników EDF Rybnik, którzy szybko zabrali się do odrabiania strat i w przeciągu paru chwil zdobyli cztery bramki. Drużyna ZSRG Żory, pełna aspiracji do zdobycia mistrzostwa VII edycji HLB, rzuciła się do odrabiania strat, ale na drodze do osiągnięcia zwycięstwa w tym meczu stał świetnie dysponowany bramkarz EDF Rybnik, Dariusz Przeździęng. W końcówce meczu Radosław Sokołek zdobył bramkę dla ZSRG Żory, ale w ostatecznym rozrachunku trzy punkty trafiły na konto EDF Rybnik, które to spotkanie zwyciężyło 4:3.

Kolejne trzy punkty w rozgrywkach zdobyła drużyna BP & TNT, która pokonała wyżej notowany zespół KWK Chwałowice 8:3. Początkowy etap widowiska ułożył się po myśli zawodników KWK Chwałowice, którzy tą część gry zwyciężyli 2:1. W drugiej odsłonie tego spotkania oglądaliśmy rozpędzoną niczym lokomotywa drużynę BP & TNT, która zaprezentowała koncertową grę, zarówno w linii defensywnej, jak i ofensywnej. Swój wielki dzień w tym pojedynku miał duet Waśko – Węgrzyk, który łącznie zdobył siedem bramek i tym samym dał swojej drużynie piąte zwycięstwo w rozgrywkach.

Hitem XI kolejki było spotkanie pomiędzy liderem, drużyną EKO Solar, a czwartą drużyną rozgrywek, ekipą OBI Jastrzębie Zdrój. Zgodnie z oczekiwaniami obydwa zespoły stworzyły ciekawe i emocjonujące widowisko. Pierwsza część gry należała do Jastrzębian, którzy zagrali bezbłędnie w obronie, a dodatkowo zdobyli jedną bramkę. Po przerwie nie mająca nic do stracenia drużyna EKO Solar rzuciła się do odrabiania strat i za sprawą Jakuba Czarneckiego wyrównała stan meczu. Mimo wielu dogodnych sytuacji podbramkowych obydwóch drużyn, do końca meczu nie oglądaliśmy żadnej bramki i tym samym mecz zakończył się remisem 1:1.

„Najlepszym piłkarzem X kolejki spotkań HLB” został zawodnik drużyny EKO Solar Grzegorz Swoiński.