HLB: EKO Solar znalazł sposób na „Górników”

2013-01-20, Autor:
W najciekawszym pojedynku VIII kolejki HLB EKO Solar podejmował lidera rozgrywek KWK Chwałowice. Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie.

W pierwszym pojedynku VIII kolejki HLB drużyna ZSRG Żory pokonała Słodycze Słod Hurt 10:4. Pierwsza część rywalizacji była wyrównanym widowiskiem, w którym obydwa zespoły zdobyły po cztery bramki. Druga połowa spotkania należała do zawodników z Żor, którzy narzucili swój styl gry i skutecznie wypunktowali swojego rywala zdobywając sześć bramek. Pierwszoplanową postacią meczu był Radosław Sokołek, który sześciokrotnie pokonał bramkarza Słodyczy Słod Hurt.

W najciekawszym pojedynku VIII kolejki HLB EKO Solar podejmował lidera rozgrywek KWK Chwałowice. Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Od początku meczu obydwa zespoły skoncentrowały się na grze z kontrataku oraz na pieczołowitej obronie własnej bramki. W ostatniej minucie pierwszej części sportowej „bitwy”, zabójcze ciosy zadała drużyna EKO Solar, która dwukrotnie skutecznie zakończyła wyprowadzone kontrataki. W drugiej odsłonie pojedynku nie mająca nic do stracenia drużyna KWK Chwałowice, rzuciła się do odrabiania strat, ale swojej przewagi na boisku nie potrafiła już na tym etapie udokumentować bramkami. Gdy wydawało się, iż kwestią czasu będą bramki zdobyte przez „Górników”, ponownie zabójczą kontrę wyprowadzili zawodnicy EKO Solar i Jakub Czarnecki podwyższył wynik spotkania na 3:0. W końcówce meczu dwie bramki dla drużyny KWK Chwałowice zdobył Marcin Mulas, a do uzyskania korzystnego wyniku w tym meczu zabrakło czasu i tym samym drużyna EKO Solar zwyciężyła niepokonaną do tej pory drużynę KWK Chwałowice 3:2.

Drugie zwycięstwo z rzędu odnotowała drużyna EDF Rybnik, która pokonała MARAT 8:7. Przełomowym momentem dla losów tego pojedynku była pierwsza część gry, w której koncertowo w ataku zagrali zawodnicy EDF Rybnik i tą część gry wygrali 5:2. Druga połowa spotkania rozpoczęła się od dwóch bramek drużyny MARAT, ale taki obieg wydarzeń podziałał mobilizująco na zawodników EDF Rybnik, którzy odpowiedzieli trzema trafieniami. MARAT w końcówce meczu wrzucił swój tzw. „piąty bieg”, ale nie wystarczyło to, aby tego dnia pokonać EDF Rybnik. Świetną partię w tym pojedynku rozegrał duet Knapik – Roszek, który łącznie zdobył szczęść bramek.

W ostatnim pojedynku VIII kolejki HLB drużyna BP & TNT zremisowała z OBI Jastrzębie Zdrój 5:5. Pierwsza część rywalizacji należała do drużyny OBI Jastrzębie Zdrój, która do przerwy schodziła z jednobramkową przewagą. Po przerwie drużyna z Jastrzębia do swojego dorobku dorzuciła jeszcze jedno trafienie, ale ostatnio słowo w tym meczu należało do zespołu BP & TNT, którzy odpowiedzieli dwoma trafieniami. Losy spotkania mogły rozstrzygnąć ostatnie sekundy meczu, w których obydwa zespoły miały tzw. piłki meczowe, ale w obu przypadkach zabrakło zimnej krwi i mecz zakończył się podziałem punktów.

„Najlepszym piłkarzem VIII kolejki spotkań HLB” został zawodnik drużyny KWK Chwałowice Rafał Skaba.