HLB: czwarte zwycięstwo z rzędu EKO Solaru

2013-01-28, Autor:
W rozgrywkach Halowej Ligi Biznesu czwarte zwycięstwo z rzędu odniosła drużyna EKO Solar.

W pierwszym pojedynku IX kolejki spotkań drużyna OBI Jastrzębie Zdrój pokonała Słodycze Słod Hurt 5:4. Początek meczu należał do zawodników z Jastrzębia, którzy po dziesięciu minutach gry prowadzili 2:0. Tuż przed przerwą bramkę kontaktową dla drużyny Słodyczy Słod Hurt zdobył Krzysztof Cofalik. Po przerwie oglądaliśmy emocjonujące widowisko, w którym scenariusz wyglądał następująco: OBI zdobyło bramkę i za chwilę mieliśmy szybką odpowiedź zawodników Słod Hurtu. Ostatecznie w tej części gry obydwa zespoły zdobyły po trzy bramki i trzy punkty zawędrowały na konto zawodników OBI Jastrzębie Zdrój.

Lider rozgrywek drużyna KWK Chwałowice dopisała kolejne trzy oczka do swojego dorobku punktowego dzięki odniesionemu zwycięstwu nad drużyną EDF Rybnik 6:3. Początek spotkania należał do zawodników EDF Rybnik, którzy zaledwie po pięciu minutach pojedynku prowadzili 2:0. Z biegiem czasu do głosu dochodzili zawodnicy KWK Chwałowice, którzy przed przerwą zdobyli kontaktową bramkę. Po przerwie drużyna KWK Chwałowice przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść i tym samym utrzymała pozycję lidera VII edycji Halowej Ligi Biznesu. Warto wspomnieć o znakomitym występie w meczu Rafała Skaby, który tego dnia był nie do zatrzymania przez defensorów EDF Rybnik, w swój świetny występ uwieńczył trzema trafieniami.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniosła drużyna EKO Solar, która pokonała BP & TNT 9:6. Pierwsze minuty meczu należały do zawodników BP & TNT, którzy prowadzili w tej część gry 3:1. Z biegiem czasu do głosu dochodzili zawodnicy EKO Solar, którzy przed przerwą zdobyli trzy bramki i jednobramkową przewagą schodzili do szatni. Na początku drugiej części gry zawodnicy BP & TNT przeprowadzili szturm na bramkę Grzegorza Swoińskiego, ale nie potrafili wykorzystać nadarzających się okazji podbramkowych. Natomiast drużyna EKO Solar w tej części spotkania nokautowała niczym bokser na ringu, gdyż wyprowadzane kontrataki zamieniała na bramki i tym samym punktowała swojego rywala. Swój wielki dzień miał Jakub Czarnecki, który czterokrotnie umieścił piłkę w siatce i znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji na „Najlepszego strzelca VII edycji HLB.”

„Najlepszym piłkarzem VIII kolejki spotkań HLB” został zawodnik drużyny EKO Solar - Łukasz Kilis.