HLB: 5 sekund zabrakło do zwycięstwa

2011-02-15, Autor:
Za nami kolejna seria spotkań Halowej Ligi Biznesu Regio.

W pierwszym spotkaniu X kolejki HLB Regio lider rozgrywek LUBAR & DomBud pewnie pokonał Real Rybnik 11:4. Mecz rozpoczął się pomyślnie dla drużyny LUBAR & DomBud, która już w pierwszych pięciu minutach spotkania zdobyła dwubramkową przewagę. W dalszej części gry, lider rozgrywek powiększał swoją zdobycz bramkową i tym samym kontrolując przebieg pojedynku odnotował dziesiąte zwycięstwo z rzędu.

Trzy punkty do swojego dorobku dorzuciła także drużyna BP & TNT, która zwyciężyła OBI Rybnik. Pierwsza część spotkania zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem BP & TNT. W drugiej części pojedynku zobaczyliśmy cudowne przebudzenie zawodników OBI Rybnik, którzy odrobili straty bramkowe i po trzydziestu minutach meczu remisowali z mistrzem poprzedniej edycji rozgrywek 2:2. Pozostała część gry należała już jednak tylko do jednego zespołu - BP & TNT, który w końcowych fragmentach meczu zagrał koncertowo i strzelając siedem bramek swojemu przeciwnikowi zwyciężył 9:2.

Po pierwszej części spotkania pomiędzy zespołami SKOK Ziemi Rybnickiej a Makro Cash & Carry pachniało wielką sensacją w boguszowickiej hali, gdyż jedenasta drużyna rozgrywek remisowała z vice liderem 1:1. W drugiej części meczu wszystko jednak wróciło do normy. SKOK Ziemi Rybnickiej nie zdołał powstrzymać rozpędzonej ekipy Makro Cash & Carry, która w tej części gry zdobyła pięć bramek i tym samym zwyciężyła 6:1.

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach odniosła drużyna OBI Jastrzębie Zdrój, która pokonała Praktiker Rybnik 8:4. Mecz rozpoczął się obiecująco dla drużyny Praktiker Rybnik, która zaledwie po pięciu minutach spotkania prowadziła z drużyną OBI 2:0. Z biegiem czasu zawodnicy OBI Jastrzębie Zdrój odrabiali straty bramkowe i jeszcze przed przerwą schodzili z jednobramkową zaliczką. W drugiej części gry, drużyna z Jastrzębia Zdroju nie dała sobie wydrzeć wygranej i tym samym zanotowała piąte zwycięstwo z rzędu.

W wiele emocji obfitowało zaległe spotkanie pomiędzy drużynami BP & TNT a KlimaPol & Pupek. Pierwsza część spotkania należała do drużyny KlimaPol & Pupek, która rozpoczęła pojedynek od szybkiego prowadzenia i to prowadzenie utrzymała do przerwy. Prawdziwe apogeum emocji nastąpiło w drugiej części gry, a w szczególności w końcówce pojedynku. Najpierw drużyna BP & TNT wyrównała wynik spotkania, a w końcówce gry za sprawą fantastycznej bramki Szymona Węgrzyka wyszła na prowadzenie. Gdy wydawało się, iż trzy punkty powędrują do drużyny BP & TNT, na pięć sekund przed zakończeniem spotkania drużyna Klima Pol & Pupek wykonywała przedłużony rzut karny, po którym piłka wylądowała na słupku bramki, a skuteczną dobitką popisał się Przemysław Baranowski i mecz zakończył się podziałem punktów.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.