HLB: 21 goli Maratu, w tym 7 P. Pluty

2011-02-09, Autor:
Kolejną serię spotkań rozegrała Halowa Liga Biznesu Regio.

W pierwszym spotkaniu IX kolejki HLB Regio drużyna Makro Cash & Carry pokonała OBI Rybnik 4:2. Drużyna OBI Rybnik, która jest już pozbawiona szans awansu do grupy finałowej postawiła wysoko poprzeczkę vice liderowi rozgrywek ekipie Makro Cash & Carry i przez całość spotkania prowadziła równorzędny mecz. Losy pojedynku zostały rozstrzygnięte w drugiej części meczu, w której drużyna Makro objęła dwu bramkowe prowadzenie i kontrolując przebieg spotkania zdobyła kolejne trzy punkty.

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach zanotowała drużyna BP & TNT, która pokonała Real Rybnik 8:5. Spotkanie rozpoczęło się od bramki dla drużyny Real Rybnik. Taki przebieg wydarzeń podziałał mobilizująco na ekipę BP & TNT, która szybko odrobiła stratę bramkową i do przerwy schodziła z trzy bramkową zaliczką. Po przerwie drużyna BP & TNT kontynuowała popis swojej dobrej gry, a w szczególności Szymon Węgrzyk, który zdobył dla mistrzów IV edycji HLB Regio cztery bramki.

Emocjonujące widowisko stworzyli zawodnicy Praktiker Rybnik oraz Klima Pol & Pupek. Wyżej notowana drużyna Klima Pol & Pupek rozpoczęła mecz według założonego planu i szybko objęła prowadzenie w spotkaniu. Gdy wydawało się, iż kolejne bramki dla Klima Pol & Pupek są tylko kwestią czasu, zawodnicy Praktikera odrobili straty bramkowe i do przerwy był remis 2:2. Po przerwie Sylwester Pupek zdobywa bramkę i szybka odpowiedź ze strony Praktikera – gol Pawła Buszki. Gdy na dwie minuty przed końcem spotkania po raz drugi w meczu zdobył Sylwester Pupek wydawało się trzy punkty dopiszą do swojego dorobku zawodnicy Klima Pol & Pupek, ale minutę później kolejna bramka Pawła Buszki i pojedynek kończy się remisem 4:4.

Festiwal strzelecki urządzili sobie zawodnicy MARAT, którzy pokonali LukOil 21:4. Jedynym przyjemnym momentem pojedynku dla zawodników LukOil był początek meczu, w którym Dawid Gościniak zdobył pierwszą bramkę w pojedynku i LukOil prowadził 1:0. Później do głosu doszli zawodnicy Marat, którzy rządzili na boisku zdobywając aż 21 bramek. Największą zdobyczą bramkową może pochwalić się Przemysław Pluta, który do swojego bogatego dorobku bramkowego dołożył kolejne 7 bramek.

W ostatnim spotkaniu IX kolejki OBI Jastrzębie Zdrój pokonało SKOK Ziemi Rybnickiej 14:4. Tylko początek spotkania był wyrównanym widowiskiem, gdzie po dziesięciu minutach meczu był remis 2:2. W dalszej części gry dominował już zespół z Jastrzębia Zdrój, który sukcesywnie powiększał swój dorobek bramkowy i ostatecznie zdobył trzy punkty w rozgrywkach.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.

V edycja HLB Regio – IX kolejka spotkań

LUBAR & DomBud – Tenneco Automotive 5:0 – walkower dla drużyny LUBAR & DomBud

OBI Rybnik - Makro Cash & Carry 2:4 (0:1)
Zdobywcy bramek: Grzegorz Trzaskalik, Robert Wowra (OBI Rybnik) Jakub Czarnecki 2, Łukasz Czubała, Tomasz Gaj (Makro)
Żółte kartki: Robert Wowra (OBI Rybnik)

Real Rybnik – BP & TNT 5:8 (1:4)
Zdobywcy bramek: Adam Cnota 2, Damian Ciszewski 2, Grzegorz Wysopal (Real) Szymon Węgrzyk 4, Marcin Stawicki 2, Rafał Szpyrka, Mariusz Waśko (BP & TNT)
Żółte kartki: Adam Cnota (Real) Mariusz Waśko (BP & TNT)

Praktiker – Klima Pol & Pupek 4:4 (2:2)
Zdobywcy bramek: Paweł Buszka 2, Mateusz Dziurowicz, Mariusz Chowaniec (Praktiker) Sylwester Pupek 2, Patryk Nitner, Sebastian Komraus (Klima Pol & Pupek)
Żółte kartki: Tomasz Chojnacki (Praktiker)

MARAT – LukOil 21:3 (8:1)
Zdobywcy bramek: Przemysław Pluta 7, Marcin Kuczera 6, Paweł Szczepaniak 5, Marcin Maroszek 3 (MARAT) Dawid Gościniak 2, Tomasz Turek (LukOil)

OBI Jastrzębie Zdrój – SKOK 14:4 (6:2)
Zdobywcy bramek: Marcin Maguda 5, Łukasz Tokarczyk 3, Paweł Niedźwiecki 2, Rafał Sowiński 2, Marek Krótki 2 (OBI Jastrzębie Zdrój) Wojciech Szczyra, Łukasz Bysiec, Mateusz Bobek, Przemysław Bobek (SKOK)
Żółte kartki: Michał Kieś (SKOK)